Foto: První hypermarket v Česku otevřel před 20 lety. Projděte se historií největších obchodů

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
První hypermarket v České republice se otevřel 4. listopadu 1996. Nabízel 60 tisíc položek zboží. Dnes prodává 19 tisíc potravin, 45 tisíc nepotravinářského zboží a 30 tisíc výrobků pro kutily, zahrádkáře a pro domácnost.
Globus (na fotce z roku 1997) má nyní 15 hypermarketů a je v tomto směru nejmenším z velkých potravinářských řetězců v Česku.
Co do výše tržeb mu ale patří osmé místo mezi všemi firmami prodávajícími rychloobrátkové zboží (podle loňského žebříčku časopisu Zboží & prodej). Na fotce Globus Brno v roce 1997.
Když se otevíral první Globus v Brně, chybělo dostavět ještě část tamního nákupního komplexu. (Fotografie je z roku 1997).
Foto: Globus
Iva Špačková Petr Kučera Iva Špačková, Petr Kučera
31. 10. 2016 7:15
Tak velkou prodejnu dosud Češi neznali. Ale rychle si zvykli. Ve druhé polovině devadesátých let zaplavily republiku desítky dalších.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 52 minutami

Výbuch v Afghánistánu zabil nejméně 30 vojáků

Nejméně 30 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje. Mohutnou explozi vyvolala bomba nastražená v automobilu před vojenskou základnou.

Agentura AP informuje kromě útoku v Ghazní o dalším sebevražedném atentátu za pomoci bomby umístěné v automobilu na jihu země. Terčem se stal konvoj šéfa tamní provinční rady. AP píše s odkazem na mluvčího provincie o nejméně třech mrtvých a 21 zraněných včetně dětí. K žádnému z útoků se zatím nikdo nepřihlásil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy