Foto: První hypermarket v Česku otevřel před 20 lety. Projděte se historií největších obchodů

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
První hypermarket v České republice se otevřel 4. listopadu 1996. Nabízel 60 tisíc položek zboží. Dnes prodává 19 tisíc potravin, 45 tisíc nepotravinářského zboží a 30 tisíc výrobků pro kutily, zahrádkáře a pro domácnost.
Globus (na fotce z roku 1997) má nyní 15 hypermarketů a je v tomto směru nejmenším z velkých potravinářských řetězců v Česku.
Co do výše tržeb mu ale patří osmé místo mezi všemi firmami prodávajícími rychloobrátkové zboží (podle loňského žebříčku časopisu Zboží & prodej). Na fotce Globus Brno v roce 1997.
Když se otevíral první Globus v Brně, chybělo dostavět ještě část tamního nákupního komplexu. (Fotografie je z roku 1997).
Foto: Globus
Iva Špačková Petr Kučera Iva Špačková, Petr Kučera
31. 10. 2016 7:15
Tak velkou prodejnu dosud Češi neznali. Ale rychle si zvykli. Ve druhé polovině devadesátých let zaplavily republiku desítky dalších.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy