Foto: Nové nákupní centrum je letos největší v Česku. Další projekty mají zpoždění

Otevření Auparku v Hradci.
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. První komplex s tímto názvem otevřela v Hradci Králové developerská skupina HB Reavis, kterou ovládá slovenský miliardář Ivan Chrenko.
Nové nákupní centrum v Hradci Králové je současně jediným této velikosti, jež se letos v Česku otvírá. Chystalo se od roku 2007, kdy firma vyhrála soutěž na využití městských pozemků na místě bývalého autobusového nádraží – a poblíž vlakového nádraží – u Koruny. Na snímku původní vizualizace.
Samotná stavba centra trvala dva roky. Radnice kvůli němu přebudovala křižovatku u Koruny.
Součástí jsou garáže pro 1100 aut, které mají zlepšit parkování v přetíženém centru města.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera ČTK Petr Kučera, ČTK
14. 11. 2016 10:55
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. Jejich růst letos opět přibrzdil.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy