Foto: Nové nákupní centrum je letos největší v Česku. Další projekty mají zpoždění

Otevření Auparku v Hradci.
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. První komplex s tímto názvem otevřela v Hradci Králové developerská skupina HB Reavis, kterou ovládá slovenský miliardář Ivan Chrenko.
Nové nákupní centrum v Hradci Králové je současně jediným této velikosti, jež se letos v Česku otvírá. Chystalo se od roku 2007, kdy firma vyhrála soutěž na využití městských pozemků na místě bývalého autobusového nádraží – a poblíž vlakového nádraží – u Koruny. Na snímku původní vizualizace.
Samotná stavba centra trvala dva roky. Radnice kvůli němu přebudovala křižovatku u Koruny.
Součástí jsou garáže pro 1100 aut, které mají zlepšit parkování v přetíženém centru města.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera ČTK Petr Kučera, ČTK
14. 11. 2016 10:55
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. Jejich růst letos opět přibrzdil.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy