Foto: Nové nákupní centrum je letos největší v Česku. Další projekty mají zpoždění

Otevření Auparku v Hradci.
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. První komplex s tímto názvem otevřela v Hradci Králové developerská skupina HB Reavis, kterou ovládá slovenský miliardář Ivan Chrenko.
Nové nákupní centrum v Hradci Králové je současně jediným této velikosti, jež se letos v Česku otvírá. Chystalo se od roku 2007, kdy firma vyhrála soutěž na využití městských pozemků na místě bývalého autobusového nádraží – a poblíž vlakového nádraží – u Koruny. Na snímku původní vizualizace.
Samotná stavba centra trvala dva roky. Radnice kvůli němu přebudovala křižovatku u Koruny.
Součástí jsou garáže pro 1100 aut, které mají zlepšit parkování v přetíženém centru města.
Foto: HB Reavis
Petr Kučera ČTK Petr Kučera, ČTK
14. 11. 2016 10:55
Aupark – to je nové slovo na mapě obchodních center v České republice. Jejich růst letos opět přibrzdil.
 

Právě se děje

před 38 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy