Foto: Nová nákupní centra v Česku. Otevírá se unikátní tržnice i největší multikino

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
V pondělí 17. července se otevřela Tržnice Brno. Radnice městské části Brno-střed říká, že jde o první krytou tržnici na území České republiky zaměřenou výhradně na potraviny.
Po letech chátrání prošel rekonstrukcí bývalý Dům potravin na Zelném trhu - pozdně funkcionalistická budova v centru Brna (na starší fotografii).
Tržnice chce nabízet kvalitní potraviny od malých a středních lokálních producentů - například maso, uzeniny, sýry, pečivo, vejce, koření, bylinky a další zboží, které z hygienických důvodů není dost dobře možné prodávat na tržišti pod otevřeným nebem.
"Krytá tržnice tak doplní nabídku ovoce a zeleniny na Zelném trhu," říká Pavel Bartošek, provozovatel Tržnice Brno. Ten čerpal inspiraci z podobných provozů v zahraničí. Radnice věří, že tak ze Zelného trhu vytvoří gastronomický pupek Brna.
Foto: Unibail-Rodamco
Petr Kučera Jana Králová, Petr Kučera
Aktualizováno 23. 7. 2017 11:20
Podívejte se, kde letos otevírají velká obchodní centra.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy