Foto: Na jídle už nesmí být napsáno "dětské". Paštika je nově "pro zlatíčka", z okurek zmizel Bobík

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Vyhláška ministerstva zemědělství č. 417/2016 Sb. od poloviny letošního roku zakazuje, aby se potravina nebo její složka prezentovala jako „vhodná pro děti“. To proto, aby si maminky automaticky nemyslely, že takový výrobek musí být zákonitě lepší než jiné výrobky, které slovo "pro děti" nepoužívají.
Takže zatímco kečup Otmánek od Hamé mohl ještě v první polovině roku nosit označení "dětský kečup", nově by mu to už neprošlo.
Z názvu proto zmizelo slovo dětský. Ale aby bylo jasné, že to je výrobek pro děti, protože obsahuje méně soli či octa, tak se na etiketě nově objevila tvář šestiletého kluka.
To samé se muselo provést s plastovou verzí obalu. Zmizela z něj hravá větička "Jsem dětský a bez konzervantů"...
Foto: Hamé
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 14. 11. 2017 21:00
Jak to udělat, aby se vlk nažral a koza zůstala celá? To byl úkol pro brand manažery, kteří museli změnit obaly výrobků určených dětem. Od poloviny roku se takové potraviny už nesmí jmenovat "dětské". Podívejte se, jak se s takovým úkolem poprali.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Noční nehoda uzavřela dálnici D1 za Prahou, tvořily se kolony

Nehoda s těžkým zraněním uzavřela v noci dálnici D1 za Prahou. Řidiči několik hodin neprojeli směrem do Brna za sjezdem na Říčany a museli uzavřený úsek objíždět.

Na místě zasahovali záchranáři i i další složky integrovaného záchranného systému, k nehodě přiletěl i vrtulník letecké záchranné služby, vyplývá z informací Národního dopravního informačního centra. Před 06:00 se podařilo následky nehody odstranit a dálnici znovu otevřít.

Nehoda se stala na 12. kilometru směrem na Brno. Kolize dvou osobních aut skončila podle informací silničářů vážným zraněním. V okolí nehody se nad ránem vytvořily kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy