Foto: Na jídle už nesmí být napsáno "dětské". Paštika je nově "pro zlatíčka", z okurek zmizel Bobík

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
Vyhláška ministerstva zemědělství č. 417/2016 Sb. od poloviny letošního roku zakazuje, aby se potravina nebo její složka prezentovala jako „vhodná pro děti“. To proto, aby si maminky automaticky nemyslely, že takový výrobek musí být zákonitě lepší než jiné výrobky, které slovo "pro děti" nepoužívají.
Takže zatímco kečup Otmánek od Hamé mohl ještě v první polovině roku nosit označení "dětský kečup", nově by mu to už neprošlo.
Z názvu proto zmizelo slovo dětský. Ale aby bylo jasné, že to je výrobek pro děti, protože obsahuje méně soli či octa, tak se na etiketě nově objevila tvář šestiletého kluka.
To samé se muselo provést s plastovou verzí obalu. Zmizela z něj hravá větička "Jsem dětský a bez konzervantů"...
Foto: Hamé
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 14. 11. 2017 21:00
Jak to udělat, aby se vlk nažral a koza zůstala celá? To byl úkol pro brand manažery, kteří museli změnit obaly výrobků určených dětem. Od poloviny roku se takové potraviny už nesmí jmenovat "dětské". Podívejte se, jak se s takovým úkolem poprali.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Státní zástupce znovu podal obžalobu kvůli úniku odposlechů Béma s Janouškem

Státní zástupce znovu podal žalobu na bývalého předsedu Věcí veřejných Víta Bártu a policistu Jana Petržílka kvůli úniku odposlechů bývalého pražského primátora Pavla Béma a lobbisty Romana Janouška. Žalobce viní Bártu s Petržílkem ze zneužití pravomoci a ohrožení utajované informace. O znovupodání žaloby informovala pondělní Mladá fronta Dnes (MfD).

Nově podaná obžaloba už v utajeném režimu není. "Jediná odstraněná vada je, že obžaloba již není utajována. Spis je i přes výhrady městského soudu a vrchního soudu utajován stále stejně," řekl MfD Petržílkův advokát Václav Němec. Důkazně se podle něj spis vůbec nikam neposunul.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Venezuelský opoziční předák López, který je blízkým spolupracovníkem Guaidóa, uprchl do Španělska

Venezuelský opoziční předák Leopoldo López v neděli dorazil do Španělska poté, co se rok a půl ukrýval v rezidenci španělského velvyslance ve venezuelské metropoli Caracasu. Lópezovi se nejprve podařilo utéci do Kolumbie, odkud odletěl do Madridu, kde se znovu shledal se svou rodinou. López je blízkým spolupracovníkem šéfa parlamentu Juana Guaidóa, jehož uznává na šest desítek zemí prozatímním prezidentem Venezuely. Guaidó se snaží přimět k demisi autoritářskou vládu Nicoláse Madura s cílem uspořádat v zemi svobodné volby.

López slíbil, že i z exilu bude podporovat politickou opozici v její snaze sesadit Madura. "Venezuelci, toto rozhodnutí nebylo jednoduché. Ujišťuji vás ale, že můžete počítat s tím, že budu bojovat odkudkoli. Nebudeme odpočívat a budeme pokračovat dnem i nocí ve snaze dosáhnout svobody, kterou si všichni Venezuelci zasluhují," uvedl López.

Zdroj: ČTK
Další zprávy