Kaufland rok po totálním rozkladu: Obchod ožil, z napínavé cesty už je opět jen nákup

Kaufland rok po totálním rozkladu: Obchod ožil, z napínavé cesty už je opět jen nákup
Je to rok, co jsem se po sérii kritických ohlasů na sociálních sítích ohledně nakupování v Kauflandu vydala do náhodně vybrané prodejny v pražské Podbabě, abych zjistila, co je na tom pravdy. To, co jsem tehdy viděla, bylo tristní. Nepořádek v regálech, uličky zatarasené nevybalenými paletami zboží či odpadky, dlouhé fronty... byla to koncentrace úpadku. Po roce jsem se do obchodu vydala znovu, abych zjistila, zda se prodejna vzpamatovala...
Je úterý, tři hodiny odpoledne, tedy přesně stejný čas, ve který jsem Podbabu navštívila před rokem.
Hlavní nákupní špička začíná až za dvě hodiny, a tak si mohu prodejnu v klidu bez strkání se s ostatními projít a prohlédnout.
Hypermarket je uvnitř na první pohled úhlednější. Prostory jsou přehledné, zboží je srovnané do regálů a nepadá na zem, podlaha je čistá a neválí se po ní vypadlé výrobky či odpadky z přepravek.
Foto: Iva Špačková
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 5. 5. 2019 10:19
Nahnilé bylinky, uličky zatarasené nevybalenými paletami zboží či odpadky, chybějící či přeházené potraviny, dlouhé fronty - tak vypadal Kaufland v Podbabě v Praze 6 před rokem, když ho navštívila redakce Aktuálně.cz. Rozložený obchod tehdy demonstroval krizi, jíž řetězec procházel. Po roce se postavil na nohy. Podívejte se na srovnání toho, co se v obchodě změnilo.
 

Právě se děje

Další zprávy