Foto: Globus přichází s novým typem prodejny. Je šedesátkrát menší než hypermarket

Klikněte pro vstup do fotogalerie.
31. května 2018, pardubické sídliště Dubina. Německá maloobchodní síť Globus se přibližuje lidem a v místě bývalé samoobsluhy otevírá svůj první obchod s názvem Globus Fresh.
Zatímco velké hypermarkety (snímek je z pražského Černého Mostu) nabízejí svým zákazníkům v průměru 700 takových produktů, v malé prodejně si mohou kupující vybírat mezi 180 položkami.
Sortiment se však má v budoucnu rozšiřovat. "Například o kategorii Snadné vaření, tedy potraviny, které lze lehce a snadno uvařit nebo si je nakombinovat a ohřát," říká mluvčí Globusu Pavla Hobíková.
Malá prodejna se od své "matky" liší také velikostí. Zatímco pardubický hypermarket má prodejní plochu 9600 metrů čtverečních, Globus Fresh měří 165 metrů čtverečních a je tak téměř šedesátkrát menší.
Foto: Archiv Aktuálně.cz
Iva Špačková Iva Špačková
31. 5. 2018 17:56
Původem německá síť prodejen Globus otevřela v Česku svůj první malý obchod nazvaný Globus Fresh. Čerstvé maso, uzeniny a pečivo přišly první den do Pardubic ochutnat stovky lidí. Prodejna je skoro šedesátkrát menší než její pardubická hypermarketová "matka".
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na hranici s Čínou přijeli evropští a asijští diplomaté, kteří opustili své mise v KLDR

Do čínského příhraničního města Tan-tung v pátek přicestovaly tři desítky diplomatů a jejich rodinných příslušníků, kteří odjeli ze svých misí v severokorejském Pchjongjangu. Informovala o tom agentura Kjódó, která byla události svědkem. Diplomaté podle ní přejeli přes most na hraniční řece Ja-lu (korejsky Amnokkang) autobusem.

Zhruba třicítka Evropanů a lidí z jihovýchodní Asie v KLDR vypadala tak, že se zřejmě potýkala s potížemi, jak si v Pchjongjangu zajistit živobytí, konstatovala japonská tisková agentura. Více podrobností ke vzhledu ani k národnostem diplomatů a jejich rodin neposkytla. Poznamenala však, že blokáda hranic v důsledku pandemie covidu-19 znemožnila Severní Koreji dovážet zboží pro denní potřebu.

Čínští pracovníci na celním úřadě oděni do ochranných obleků provedli u příchozích opatření s cílem zabránit šíření koronaviru, například jejich zavazadla postříkali dezinfekčním přípravkem, popsala Kjódó. Diplomaty nyní čeká dvoutýdenní karanténa v Tan-tungu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Crocs žaluje Walmart a další firmy za kopírování svých známých bot

Výrobce obuvi Crocs obviňuje Walmart a další firmy z kopírování svých známých barevných plastových bot. Čtyři žaloby kvůli porušení ochranné známky a zneužití duševního vlastnictví podal minulý týden proti zhruba 20 společnostem u amerických soudů. Píše o tom server CNN. V žalobě podané ve státě Colorado Crocs uvádí, že Walmart prodává levnější verzi jeho plastových dřeváků, které jinak stojí 50 dolarů (1090 Kč), a to pod různými jinými názvy jako Time and Tru a George.

Crocs v coloradské žalobě také tvrdí, že kopie jeho výrobků "mohou způsobit zmatek nebo uvést v omyl, mohou zklamat zákazníky, a proto porušují ochrannou známku Crocs". Takzvané crocsy dříve čelily posměchu, ale v posledních letech si je lidé velmi oblíbili. A pro některé spotřebitele, kteří hledají pohodlí, je to bota jako stvořená do pandemie, píše CNN.

Firma v roce 2020 zaznamenala vůbec nejlepší tržby v celé své historii. Zahájila také spolupráci s některými slavnými osobnostmi a jinými značkami, aby přilákala zákazníky z generace Z, tedy lidi narozené od poloviny devadesátých let 20. století do roku 2012. Na zvláštních kolekcích se podílel kanadský zpěvák Justin Bieber, rapper Post Malone a řetězec KFC. Rychle se rozprodala kolekce vydaná loni v září vzniklá ve spolupráci s latinskoamerickým zpěvákem Bad Bunnym.

Zdroj: ČTK
Další zprávy