Foto: Dům duchů ožije. Největší outletové centrum láká na slevy a starou Prahu

Klikněte pro vstup do galerie.
Projekt nazvaný Galleria Moda v Tuchoměřicích u Prahy zkrachoval ještě dříve, než se zaplnil prvními obchody a návštěvníky.
Obří outletové centrum postavila společnost Palcor Czech, řízená dvěma italskými investory. Zůstalo ale jen u budovy. Skutečné otevření firma oddalovala a nakonec kvůli finančním problémům zkrachovala.
V roce 2013 koupila centrum v konkurzu Dreitonel, která se pak přejmenovala na The Prague Outlet.
Otevřít chtěla nejpozději na začátku roku 2016. Teď slibuje, že na podzim 2017 to už opravdu vyjde. (Toto je jedna z předchozích vizualizací.)
Foto: The Prague Outlet
Martina Marečková, Jana Králová
23. 10. 2016 14:57
Poblíž letiště budou moci lidé poznat Staré Město, aniž by skutečně vjeli do Prahy.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy