Foto: Alza otevírá druhou "prodejnu budoucnosti". Další zamíří i mimo Prahu, vloupání zatím nečelila

Následujte nás.
V ulici Antala Staška poblíž stanice metra Budějovická spouští Alza.cz svou druhou samoobslužnou prodejnu s nepřetržitým provozem. Prostor 40 metrů čtverečních je skromnější oproti 60 metrům v první takové prodejně, kterou otevřela začátkem roku na pražské Floře.
"Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," chválí si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
Do první prodejny na Floře (na snímku) si lidé za pět měsíců provozu objednali 22 tisíc zásilek za téměř 23 milionů korun. Bez nutnosti přítomnosti stálého zaměstnance v prodejně.
Společnost se i proto rozhodla se samoobslužnými prodejnami pokračovat. I proto, že stále zhruba 50 procent zákazníků preferuje osobní odběr zboží.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
21. 6. 2018 16:00
Samoobslužná prodejna poblíž stanice metra Budějovická navazuje na první, kterou e-shop otevřel v lednu na pražské Floře. Třetí plánuje otevřít ve vestibulu metra Můstek do konce léta, čtvrtou pak už mimo hlavní město. "Samoobslužné prodejny jsou pro nás rentabilnější než klasické prodejny i Alza boxy," pochvaluje si Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy