E-shop s potravinami Kolonial.cz odstartuje do poloviny roku

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
3. 2. 2015 17:50
Za novým internetovým obchodem stojí bývalý šéf českého Globusu, společnost E-commerce Holding a Czech Media Invest.
Nový e-shop s potravinami Kolonial.cz
Nový e-shop s potravinami Kolonial.cz | Foto: E-Commerce Holding

Praha - Internetový obchod řetězce Tesco a e-shop s potravinami Rohlík.cz Tomáše Čupra získají brzy silného konkurenta. Tvůrci ambiciózního projektu dnes odtajnili jeho název - Kolonial.cz.

Za novým e-shopem stojí společnost E-commerce Holding, spoluvlastněná skupinou Rockaway Jakuba Havrlanta a firmou Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Ředitel internetového obchodu s potravinami Kolonial.cz Petr Vyhnálek.
Ředitel internetového obchodu s potravinami Kolonial.cz Petr Vyhnálek. | Foto: E-Commerce Holding

Šéfem projektu Kolonial.cz je Petr Vyhnálek, který byl třináct let jednatelem tuzemské sítě obchodního řetězce Globus.

„Na přípravě e-shopu pracujeme už rok. Spuštěn by měl být ještě během prvního pololetí letošního roku,“ upřesnil Vyhnálek na konferenci Retail Summit.

Nový e-shop nebude spolupracovat se silným partnerským prodejcem, potraviny chce nakupovat přímo od dodavatelů. Právě přímá spolupráce s nimi umožní přinést zákazníkům podle Vyhnálka ještě něco více, než nabízí konkurenti.

„Chtěli bychom nabídnout například i takové zboží, které není běžně v obchodech k dostání. A v co nejkratší době je samozřejmě dopravit k ledničce nebo ke dveřím zákazníků,“ slibuje Vyhnálek. Lidem chce umožnit také testování novinek.

Zatím jen v Praze

Také Kolonial.cz se v první fázi zaměří na rozvoz nákupu pouze po Praze. Cena za dopravu zatím není stanovena.

„Zákazníci si budou moci zpočátku vybrat z několika tisíc položek,“ říká Vyhnálek s tím, že sortiment se postupně rozšíří.

Firma předpokládá, že do pěti let by mohla dosáhnout obratu ve výši čtyř až pěti miliard korun.

Rohlík jde do Brna a dál

S prodejem potravin po internetu má zatím největší zkušenosti Tesco, které tuto službu spustilo v roce 2012. Zákazníkům rozváží nákupy kromě Prahy také v Brně, Mladé Boleslavi, Kladně, Plzni, Kolíně, Hradci Králové, Liberci nebo Jablonci nad Nisou. V listopadu loňského roku přibyla města Hodonín a Břeclav.

Cena za dopravu se u Tesca pohybuje podle vzdálenosti a času od 59 do 99 korun. Nákup není limitován určitou částkou.

Konkurenční Rohlík.cz zatím nákupy rozváží jen po Praze. V příštích měsících ale plánuje expandovat do dalších měst.

"Nejpozději během jara spustíme Rohlik.cz v Brně a už během března chceme díky novým dvěma distribučním centrům také rozšířit doručování na okolí Prahy. Ještě v první polovině roku by pak měla přijít na řadu další česká i zahraniční města," slibuje zakladatel portálu Rohlík.cz Tomáš Čupr.

Za dopravu u Rohlík.cz lidé platí 79 korun, přičemž nákup není limitován minimální částkou. Pokud cena nákupu přesáhne 2000 korun, je doprava zdarma. Za dopravu neplatí ani ti, kteří službu Rohlík.cz využívají poprvé. Objednávat si lze ve všední dny od 10 do 22 hodin a o víkendu od půl deváté do 22 hodin.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Uzbekistán odmění občany za denní procházky, chce zlepšit jejich kondici

Uzbeky, kteří ujdou 10 000 kroků denně po celý rok, čeká odměna v podobě bezplatného používání státních tělocvičen a padesátiprocentní slevy na služby poskytované vládou. Slibuje to návrh prezidentského dekretu, o kterém informovala místní média. Nápad zaujal i agenturu Reuters.

Dokument si klade za cíl podporovat tělesnou zdatnost a zdravý životní styl, jenž pomáhá předcházet nemocem. Dekret počítá také se zavedením dne bez aut či budováním sportovišť pro cvičení pod širým nebem po celé této středoasijské zemi s 34 miliony obyvatel.

Vláda také doufá, že zlepšování kondice pomůže chránit populaci před nemocemi, jako je covid-19. Uzbekistán s 53 000 potvrzenými případy nákazy koronavirem a 444 úmrtími hlásí nižší čísla než mnoho jiných zemí. Země také dvakrát vyhlásila karanténní opatření, aby zabránila šíření nákazy.

Vyhláška načrtává program nazvaný "Překonejme pandemii sportem!" a zdůrazňuje propagaci chůze, běhu, jízdy na kole, malé kopané, badmintonu, volejbalu či městské formy basketbalu zvané streetball.

před 7 hodinami

V USA půjde do dražby vzácná malba Sandra Botticelliho

Newyorská aukční síň Sotheby’s v lednu nabídne malbu italského renesančního mistra Sandra Botticelliho, na níž je zobrazen mladý muž držící medailon. Podle Sotheby’s není vyloučeno, že se dílo prodá až za 100 milionů dolarů, což je v přepočtu 2,32 miliardy korun. Příležitosti pro koupi Botticelliho portrétů jsou mimořádné vzácné, píše agentura AP.

"Nenapadá mě žádné podobné Botticelliho dílo, které kdy bylo na otevřeném mezinárodním trhu," říká Christopher Apostle, jenž v aukční síni vede oddělení prodeje děl starých mistrů. "Skutečnost, že se ví jen o 12 portrétech Botticelliho, tento obraz řadí mezi výkvět," pokračuje. "Svým způsobem jsou to ty nejosobnější věci, které vytvořil. Je to něco, co dělal jen s jednou další osobou."

Aukční síň doufá, že navzdory pandemii covidu-19, která po celém světě způsobila značný hospodářský propad, by se obraz mohl prodat draze. Poslední dílo, které dosáhlo takových výšin, byl obraz impresionisty Claudea Moneta s názvem Meules (Kupky sena). Ten byl v newyorském Sotheby’s vydražen loni za 110,7 milionu dolarů, v přepočtu přes 2,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy