Doplněk stravy obsahuje THC, zjistila potravinářská inspekce

Ekonomika Ekonomika
29. 8. 2014 13:51
Kontroloři odebrali vzorek prostřednictvím internetového obchodu Suplement.cz.
Doplněk stravy, v němž potravinářská inspekce našla látku THC
Doplněk stravy, v němž potravinářská inspekce našla látku THC | Foto: SZPI

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla látku tetrahydrocanabiol, známou též jako THC, v doplňku stravy Tribulus původem z Rumunska. Vzorek odebrala prostřednictvím internetového obchodu Suplement.cz.

„Laboratorní analýza u této výrobní šarže prokázala přítomnost látky tetrahydrocanabiol v množství 0,244 miligramů na kilogram. Příslušná legislativa nepřipouští přítomnost THC v potravinách,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

S provozovatelem internetového obchodu – Liborem Erberem z Náchoda – zahájí inspekce správní řízení o uložení sankce.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté večírek v Teplicích možná ignorovali záměrně, Švejdar to nechá prošetřit

Policejní prezident Jan Švejdar nechá prošetřit skutečnost, proč tepličtí policisté nezasáhli proti nelegální oslavě v Teplicích, upozornil na to Deník N.

"Objevily se i takové informace, že si policie teplického hotelu záměrně nevšímala. I toto jsem nechal prošetřit a budu ptát se i vedení Ústeckého krajského ředitelství. Toto nařčení musí být vysvětleno," napsal Deníku N Švejdar. Podle informací serveru už začaly probíhat výslechy ve vedení ústecké policie.

Kvůli své účasti na večírku již byl policejním prezidentem odvolán krajský šéf liberecké policie Vladislav Husák, poslanecký mandát složil také další z účastníků poslanec Milan Hnilička. V teplickém hotelu slavil narozeniny expolitik a podnikatel Petr Benda. Mezi hosty se objevil také bývalý premiér Jiří Paroubek.

Celou událost již prověřuje policie. Pokud zjistí porušení nařízení, předá věc k dořešení správním orgánům. V Česku nyní musejí být zavřené vnitřní prostory restaurací, na veřejných místech jsou povinné roušky a rozestupy, na vnitřních i venkovních akcích se mohou setkat maximálně dva lidé, od 21:00 platí až na výjimky zákaz nočního vycházení.

Zdroj: Domácí
Další zprávy