Doplněk stravy obsahuje THC, zjistila potravinářská inspekce

Ekonomika Ekonomika
29. 8. 2014 13:51
Kontroloři odebrali vzorek prostřednictvím internetového obchodu Suplement.cz.
Doplněk stravy, v němž potravinářská inspekce našla látku THC
Doplněk stravy, v němž potravinářská inspekce našla látku THC | Foto: SZPI

Brno – Státní zemědělská a potravinářská inspekce našla látku tetrahydrocanabiol, známou též jako THC, v doplňku stravy Tribulus původem z Rumunska. Vzorek odebrala prostřednictvím internetového obchodu Suplement.cz.

„Laboratorní analýza u této výrobní šarže prokázala přítomnost látky tetrahydrocanabiol v množství 0,244 miligramů na kilogram. Příslušná legislativa nepřipouští přítomnost THC v potravinách,“ říká mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

S provozovatelem internetového obchodu – Liborem Erberem z Náchoda – zahájí inspekce správní řízení o uložení sankce.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Fanoušci Baníku vybrali 330 tisíc korun pro rodiny obětí střelby

Finanční sbírka ostravských fotbalových fanoušků na sobotním ligovém utkání Baníku proti Spartě vynesla přibližně 330 tisíc korun. Obnos bude poukázán pozůstalým sedmi obětí tragické střelby ve Fakultní nemocnici v Ostravě-Porubě.

Ve sbírce, kterou organizoval spolek Baník Baníku, podle webu sdružení bylo vybráno 326.968 korun i drobné sumy v cizích měnách. Dohromady se jedná přibližně o 330 tisíc korun.

Vedle ostravských fanoušků se do charity zapojil i samotný Baník, který z výtěžku věnoval na stejný účel 150 tisíc korun. Další peníze mezi sebou vybírají hráči a zaměstnanci klubu.

Další zprávy