Designový Tiger otevírá svou největší prodejnu v Česku, dánská síť s doplňky se chce zdvojnásobit

Kristýna Dlasková
9. 9. 2016 19:00
Dánský řetězec s doplňky pro domácnost zprovozní jedenáctou prodejnu v Česku, celkově jich chce mít 22.
Flying Tiger Copenhagen
Flying Tiger Copenhagen | Foto: Flying Tiger Copenhagen

Praha – Dánský obchodní řetězec Flying Tiger Copenhagen, který prodává designové doplňky do domácnosti, kancelářské potřeby a další zboží, otevírá svou největší českou pobočku. Na prodejní ploše o 280 metrech čtverečních vznikne na Novém Smíchově její jedenáctý obchod v České republice.

“Cílem v Česku je provozovat 22 obchodů,” říká David Mizrahi, spolumajitel a ředitel tuzemské dceřiné firmy Flying Tiger Copenhagen. Dosud má pobočky v sedmi městech – Praze, Brně, Liberci, Českých Budějovicích, Ostravě, Zlínu a Plzni, za tři týdny přidá Ústí nad Labem.

Většinu sortimentu vyvíjí dánský tým designerů, zboží firma vyrábí kromě Dánska i v dalších evropských a asijských zemích. “Podařilo se nám propojit dva české výrobce s dánským vedením. Jedna z nich letos vyrobila velikonoční čokolády, které prodávala celá síť. Druhá z firem je nyní ve fázi těsně před uzavřením smluv o spolupráci,” přibližuje Mizrahi.

První obchod se značkou Tiger byl otevřen v roce 1995 v Kodani. Jeho zakladatelem je Lennartem Lajboschitzem, původně byly obchody pojmenovány Zebra. Nyní má společnost 672 obchodů ve 29 zemích, do konce letošního roku vznikne 70 dalších prodejen.

Řetězec v Česku zaměstnává 150 lidí, loňský obrat zde dosáhl 112 milionů korun. “Nejdůležitější je pro nás předvánoční období – prodej v listopadu a prosinci tvoří 40 procent našeho ročního obratu,” upřesňuje Mizrahi.

Izraelský podnikatel působí v České republice už od roku 1996. Nejprve vybudoval síť kaváren, poté se orientoval na restaurace a kluby. První český obchod značky Flying Tiger Copenhagen otevřel v Brně v roce 2014 – osm měsíců poté, co odjel do Dánska jednat o získání licence na zastoupení značky na českém a slovenském trhu.

“Partneři jsou pečlivě vybíráni. Ve větších zemích je jich více, třeba v Německu je jich pět, ve Španělsku šest,” říká podnikatel, který českou dceřinou firmou z poloviny vlastní společně s dánskou mateřskou společností.

Řetězec nabízí zhruba čtyři tisíce položek v každé prodejně, k nimž každý měsíc přibude dalších 300 nových produktů na začátku a v polovině měsíce. “Nabídku sezónně obměňujeme. Náš sortiment obsahuje produkty, které se dají najít i v jiných obchodech. Z obyčejné skleničky ale dánský tým designerů udělá něco, co zákazníky přitahuje. Zboží vyvolává pocity a emoce,” míní podnikatel.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Při nehodě dvou menších letadel v USA zemřelo osm lidí

Při nehodě dvou menších letadel u jezera Coeur d’Alene v americkém státě Idaho v neděli zemřelo osm lidí. S odvoláním na úřad místního šerifa to uvedla agentura AP. Podle svědků se letadla srazila nad vodou a následně zřítila do jezera.

Policie dosud uváděla dva mrtvé s tím, že šest dalších osob se pohřešuje. Úřady nevylučovaly, že jsou i tito lidé po smrti.

Na místě zasahovalo několik záchranářských i hasičských týmů. Z hloubky 40 metrů byla zatím vylovena těla tří obětí. "Nečekáme žádné přeživší," sdělil Ryan Higgins z úřadu šerifa. "Myslíme si, že všichni zemřeli."

před 2 hodinami

Kalifornský soud obnovil soud s Nikulinem

Federální soud v Kalifornii obnovil pozastavený proces s Rusem Jevgenijem Nikulinem, obžalovaným z hackerských útoků. Informovala o tom dnes agentura RIA Novosti. Nikulina vydalo do Spojených států předloni Česko po zadržení v jednom z pražských hotelů v roce 2016.

Proces s Nikulinem v kalifornském San Francisku začal v březnu, krátce poté byl ale kvůli koronavirové pandemii přerušen. Soudce William Alsup nyní konstatoval, že procesu se již může zúčastnit alespoň šest ze 12 členů poroty, a soudní líčení proto může pokračovat.

Podle amerických vyšetřovatelů Nikulin napadl sociální sítě LinkedIn a Formspring a webové úložiště Dropbox. Je například obviněn z toho, že ze sítě LinkedIn ukradl data z více než 167 milionů účtů. U kalifornského federálního soudu je Nikulin obžalován z počítačového útoku, krádeže a spiknutí, za což mu hrozí až 30 let vězení. Nikulin soudu již dříve řekl, že se cítí nevinen.

Další zprávy