Česká spořitelna vyřešila problém s rozjezdem Apple Pay, po měsíci ho spustila všem

Olga Skalková Olga Skalková
Aktualizováno 28. 3. 2019 9:36
Největší banka pro klienty v řádu hodin smazala zklamání některých milovníků technologických novinek, kteří doposud nemohli zaplatit u bezkontaktního terminálu místo plastové platební karty telefonem iPhone. Podle informací on-line deníku Aktuálně.cz ve čtvrtek spustila Apple Pay i pro držitele Mastercard.
Foto: Apple

Česká spořitelna sice patří do první vlny bank, které tuto službu nasadily, ale umožnila ji jen pro držitele karet Visa.

Ve středu Aktuálně.cz informovalo, že spořitelna testování Apple Pay i pro Mastercard ukončila a vše je z její strany na spuštění připraveno.

Mluvčí České spořitelny Filip Hrubý poté ve čtvrtek potvrdil, že služba už běží bez výjimek. Nyní plánuje banka postupné zavádění konkurenčního Google Pay pro operační systémy Android. Fungovat by podle Hrubého měl v polovině roku 2019.

Apple Pay funguje v Česku od 19. února, kdy ji spustilo šest bank (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank, J&T Banka), dále pak společnost Twisto a také stravenková firma Edenred. S výjimkou spořitelny ostatní uvedené společnosti Apple Pay umožnily jak na karty Visa, tak na Mastercard.

Spořitelna v tiskové zprávě tehdy uvedla, že Apple Pay pro Mastercard začne pro klienty fungovat začátkem března, později upřesnila, že to bude v průběhu března.

Za zpožděním Apple Pay pro karty Mastercard od České spořitelny mohlo být to, že podle původních plánů se služba měla spustit v Česku až nyní na konci března, ale některé subjekty měly zájem ji urychlit a proto se začínalo už v únoru. Podle informací z trhu pak spořitelna přistoupila na včasnější termín, aniž by byla připravena podporovat Apple Pay pro karty obou hlavních vydavatelů, tedy od společností Visa i Mastercard.

Spořitelně se s Apple Pay u klientů daří. Její mluvčí potvrdil, že v současné době si "virtuální kartu" do iPhonu stáhlo už 50 tisíc jejích klientů. Podle odhadu šéfa Mastercard pro Česko, Slovensko a Rakousko Miroslava Lukeše by podporování této služby pro Mastercard mělo rozšířit počet uživatelů Apple Pay v největší tuzemské bance o dalších 25 tisíc.  

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy