Česká spořitelna vyřešila problém s rozjezdem Apple Pay, po měsíci ho spustila všem

Olga Skalková Olga Skalková
Aktualizováno 28. 3. 2019 9:36
Největší banka pro klienty v řádu hodin smazala zklamání některých milovníků technologických novinek, kteří doposud nemohli zaplatit u bezkontaktního terminálu místo plastové platební karty telefonem iPhone. Podle informací on-line deníku Aktuálně.cz ve čtvrtek spustila Apple Pay i pro držitele Mastercard.
Foto: Apple

Česká spořitelna sice patří do první vlny bank, které tuto službu nasadily, ale umožnila ji jen pro držitele karet Visa.

Ve středu Aktuálně.cz informovalo, že spořitelna testování Apple Pay i pro Mastercard ukončila a vše je z její strany na spuštění připraveno.

Mluvčí České spořitelny Filip Hrubý poté ve čtvrtek potvrdil, že služba už běží bez výjimek. Nyní plánuje banka postupné zavádění konkurenčního Google Pay pro operační systémy Android. Fungovat by podle Hrubého měl v polovině roku 2019.

Apple Pay funguje v Česku od 19. února, kdy ji spustilo šest bank (Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, Air Bank, mBank, J&T Banka), dále pak společnost Twisto a také stravenková firma Edenred. S výjimkou spořitelny ostatní uvedené společnosti Apple Pay umožnily jak na karty Visa, tak na Mastercard.

Spořitelna v tiskové zprávě tehdy uvedla, že Apple Pay pro Mastercard začne pro klienty fungovat začátkem března, později upřesnila, že to bude v průběhu března.

Za zpožděním Apple Pay pro karty Mastercard od České spořitelny mohlo být to, že podle původních plánů se služba měla spustit v Česku až nyní na konci března, ale některé subjekty měly zájem ji urychlit a proto se začínalo už v únoru. Podle informací z trhu pak spořitelna přistoupila na včasnější termín, aniž by byla připravena podporovat Apple Pay pro karty obou hlavních vydavatelů, tedy od společností Visa i Mastercard.

Spořitelně se s Apple Pay u klientů daří. Její mluvčí potvrdil, že v současné době si "virtuální kartu" do iPhonu stáhlo už 50 tisíc jejích klientů. Podle odhadu šéfa Mastercard pro Česko, Slovensko a Rakousko Miroslava Lukeše by podporování této služby pro Mastercard mělo rozšířit počet uživatelů Apple Pay v největší tuzemské bance o dalších 25 tisíc.  

 

Právě se děje

před 28 minutami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy