Žebříček svátků podle útrat v obchodech: V Česku se naplno usadily importované oslavy

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
11. 11. 2019 6:03
Utratí Češi více za Silvestra, Mikuláše, nebo Vánoce? Aktuálně.cz porovnalo čísla od prodejců a analytiků a sestavilo žebříček nejvýdělečnějších svátků v Česku. Vyplývá z něj, že na špici se jednoznačně drží česká tradice. Obchodníci ovšem druhým dechem dodávají, že po prvotní skepsi obliba svátků importovaných ze zahraničí mezi lidmi roste a jsou za ně ochotni dávat stále více peněz.
Foto: Reuters

7. Valentýn: cca 600 korun na hlavu

Svátky "importované" ze zahraničí, jako je právě Valentýn nebo Halloween, si mezi českými zákazníky podle prodejců získávají stále větší oblibu.

"Valentýn je po určitém období nákupního klidu po Vánocích prvním impulzem k nákupu dárků na svátek zamilovaných, valentýnských sladkostí, je také příležitostí k partnerské oslavě," říká za obchodní řetězec Globus Rita Gabrielová.

Podle letošního průzkumu vypracovaného pro Equa bank slaví Valentýn asi čtvrtina lidí, převažují přitom hlavně ženy. Průměrná výše útraty činí 680 korun, přestože v předchozích letech to bylo více.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy