Češi už nechtějí jezdit do levných hotelů

hpv
29. 4. 2008 13:40
Zájem o dvou až tří hvězdičkové hotely je minimální

Praha - Zájem Čechů o dvou a tří hvězdičkové hotely u Středozemního moře je zatím minimální. Mimo záznam to potvrzují samotní zástupci cestovních kanceláří.

Malá poptávka je především po Španělsku a Tunisku. Oproti uplynulým létům klesá i počet prodaných zájezdů na Olympskou riviéru a Rhodos.

Cestovní kanceláře proto nabízejí do těchto destinací řadu různých slev. "Slevy se vztahují na vybrané kapacity, zpravidla na dvou a tří hvězdičkové hotely, kde jsme zaznamenali menší zájem cestovatelské veřejnosti," potvrzuje Tomáš Brejcha, mluvčí Čedoku.

Akční nabídky mají na internetu i konkurenční cestovky. Například CK Fischer, Exim Tours, Blue Style, nebo Sunny Days. Z webových stránek Sunny Days je patrné, že se dá nyní odletět na týden do Tuniska do čtyřhvězdičkového hotelu Mariqueen s polopenzí za 5990. Loni to přitom bylo asi o čtyři tisíce korun více.

Naopak zájem o čtyř a pětihvězdičkové hotely roste. Již nyní je prý prodáno přibližně 60 procent kapacity zájezdů připravených na hlavní turistickou sezonu.

Loni se v Česku prodalo přes dva milióny zájezdů. Průměrné výdaje klienta cestovní kanceláře na jednu dovolenou tvořily 19 177 korun, a to včetně nákladů na místě pobytu. Celková částka utracená za nákup zájezdů v cestovních kancelářích bez nákladů na místě pobytu se pak podle údajů ČSÚ pohybuje kolem 13,5 miliardy korun.

Češi na svých zahraničních dovolených utratili celkem 69,5 miliard korun. Letos by to mělo být podle Asociace českých cestovních kanceláří a agenur přibližně o pět procent více. To by znamenalo, že Češi utratí za dovolené na 73 miliard korun.
 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy