reklama
 
 

Hitparáda těstovin: Češi milují vřetena. Kolínka se propadají až na třetí místo

25. 10. 2018 14:26
Češi dávají absolutní přednost bezvaječným těstovinám. Tři ze čtyř českých zákazníků si nejradši domů z obchodu přivezou vřetena, neboli fusilli.

Praha - Průměrný Čech za rok spořádá 11 kilo těstovin za 411 korun. Dvě pětiny těchto nákupů pochází ze slevových akcí. Obecně si za rok koupí těstoviny téměř každý Čech. Ve čtvrtek 25. října, tedy na Světový den těstovin, který existuje už 20 let, představila tato čísla agentura GfK.

Tři ze čtyř nakoupených těstovin jsou v Česku bezvaječné. Nejoblíbenější tvar těstovin jsou pak jednoznačně vřetena. Za nimi z hlediska počtu kupujících následují špagety, kolínka a nudle do polévky.

Z dalších variant těstovin domácnosti kupují kuskus (24 procent domácností), rýžové těstoviny (16 procent domácností) a kukuřičné těstoviny (6 procent domácností).

Domácnosti využívají i nákupy v akci. Nákupy za zvýhodněnou cenu tvoří dvě pětiny celkových výdajů českých domácností za těstoviny a z hlediska objemu tvoří zlevněné zboží necelou polovinu. Akci alespoň jednou využilo více než 8 z 10 českých domácností.

Nejvíce domácností nakupuje těstoviny v hypermarketech a diskontech.  Všechny uvedené údaje jsou výsledkem průzkumu trhu metodou spotřebitelského panelu v období od září 2017 do srpna 2018.

autor: Ekonomika | 25. 10. 2018 14:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama