Čechům v okolí domova chybí smíšené zboží i pekařství

ČTK ČTK
21. 8. 2015 10:59
Výsledky ankety, které se zúčastnilo 27 000 lidí, zveřejnil projekt Hledá se obchod.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Čechům v okolí jejich bydliště nejvíc chybí pekařství, smíšené zboží a restaurace. Vyplývá to z výsledků projektu Hledá se obchod, za kterým stojí ČSOB. V anketě hlasovalo přes 27 000 lidí. Podněty budou sloužit firmám a živnostníkům jako indicie, zda by měli v daném místě naději na úspěch. 

Nejvíce lidí dalo své hlasy v kategorii potravin - téměř deset tisíc. V čele žebříčku obchodů a služeb, které Češi nejvíce postrádají, skončilo pekařství s počtem hlasů 2522, druhé je smíšené zboží (1707 hlasů). Třetí se umístily restaurace, které blízko bydliště chybí 1605 hlasujícím.

V kategorii maloobchodu nejvíc lidí (759) postrádá u svého bydliště prodejce oblečení. Mezi službami a řemesly nejčastěji chybí čistírna, u volnočasových aktivit je to zase bazén a fitness centrum.

"Zajímavé kupříkladu je, že lidé chtějí rybárnu stejně často jako řeznictví," uvedla mluvčí projektu Martina Slavíková.

Školku či jesle postrádá ve své blízkosti 396 hlasujících, hřiště pak 661.

Hlasovat je možno v osmi kategoriích - potraviny, obchod, restaurace, služby a řemesla, zdraví, zábava, relax a volný čas, oprava a údržba a vzdělání.

Obchody či služby, které Češi ve svém okolí nejvíce postrádají

Obchod či služba Počet hlasů
1. Pekařství 2522
2. Smíšené zboží 1707
3. Restaurace 1605
4. Kavárna 1094
5. Rybárna 1083
6. Řeznictví a uzenářství 1074
7. Lahůdky 841
8. Oblečení 759
9. Posilovna 736
10. Bazén 713

Zdroj: hledaseobchod.cz

 

Právě se děje

před 13 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí-Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není pro člověka významně toxický, ale patří mezi potenciální karcinogeny, je rozšířeným kožním alergenem.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy