Čechům v okolí domova chybí smíšené zboží i pekařství

ČTK ČTK
21. 8. 2015 10:59
Výsledky ankety, které se zúčastnilo 27 000 lidí, zveřejnil projekt Hledá se obchod.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Praha - Čechům v okolí jejich bydliště nejvíc chybí pekařství, smíšené zboží a restaurace. Vyplývá to z výsledků projektu Hledá se obchod, za kterým stojí ČSOB. V anketě hlasovalo přes 27 000 lidí. Podněty budou sloužit firmám a živnostníkům jako indicie, zda by měli v daném místě naději na úspěch. 

Nejvíce lidí dalo své hlasy v kategorii potravin - téměř deset tisíc. V čele žebříčku obchodů a služeb, které Češi nejvíce postrádají, skončilo pekařství s počtem hlasů 2522, druhé je smíšené zboží (1707 hlasů). Třetí se umístily restaurace, které blízko bydliště chybí 1605 hlasujícím.

V kategorii maloobchodu nejvíc lidí (759) postrádá u svého bydliště prodejce oblečení. Mezi službami a řemesly nejčastěji chybí čistírna, u volnočasových aktivit je to zase bazén a fitness centrum.

"Zajímavé kupříkladu je, že lidé chtějí rybárnu stejně často jako řeznictví," uvedla mluvčí projektu Martina Slavíková.

Školku či jesle postrádá ve své blízkosti 396 hlasujících, hřiště pak 661.

Hlasovat je možno v osmi kategoriích - potraviny, obchod, restaurace, služby a řemesla, zdraví, zábava, relax a volný čas, oprava a údržba a vzdělání.

Obchody či služby, které Češi ve svém okolí nejvíce postrádají

Obchod či služba Počet hlasů
1. Pekařství 2522
2. Smíšené zboží 1707
3. Restaurace 1605
4. Kavárna 1094
5. Rybárna 1083
6. Řeznictví a uzenářství 1074
7. Lahůdky 841
8. Oblečení 759
9. Posilovna 736
10. Bazén 713

Zdroj: hledaseobchod.cz

 

Právě se děje

před 22 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy