Další supermarket zvýší od ledna mzdy: V Bille si polepší v průměru o pět procent

ČTK ČTK
14. 12. 2020 17:10
Společnost Billa svým zaměstnancům od ledna plošně zvýší mzdy minimálně o tři procenta, v průměru si však pracovníci polepší o pět procent. Nárok budou mít na základě nové kolektivní smlouvy nadále na stávající benefity, jako jsou stravenky v hodnotě 100 korun, získají vyšší příspěvek na benefitní kartu. Společnost o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Billa

Z benefitů budou mít zaměstnanci Billy dále nárok na příspěvek na penzijní pojištění 300 korun měsíčně nebo na MultiSport kartu. Pracovníci, kteří jsou ve firmě déle než dva roky, dostanou v rámci tzv. loajálního programu na benefitní kartu místo dosavadních 500 Kč o 250 korun měsíčně více. Lidé zaměstnaní ve společnosti přes rok dostanou na benefitní kartu 500 korun.

"Jsme velmi potěšeni, že i přes stávající situaci můžeme našim zaměstnancům zaručit jejich pracovní místa a garantovat výši jejich mzdy, kterou navíc od ledna navýšíme," uvedla vedoucí personálního oddělení Billa ČR Šárka Brennerová. Společnost zaměstnává více než 6500 lidí, v Česku provozuje 240 prodejen.

Mzdy zaměstnancům od ledna zvýší také řetězec Albert, a to minimálně o tři procenta, v průměru pracovníci dostanou o šest procent více. Albert ve více než 300 prodejnách, třech distribučních centrech a centrále společnosti zaměstnává zhruba 17 000 lidí.

Tesco, které v provozech svých zhruba 200 obchodů zaměstnává 8200 lidí a dalších 360 v distribučním centru, zvýšilo mzdy od července. Základní tarifní měsíční mzdy na provozních pozicích a v distribučním centru vzrostly v průměru o pět procent.

Penny Market zvýšil od března mzdy všem svým zaměstnancům v průměru o pět procent. Pokladní pracující na plný úvazek si polepšily minimálně o 1000 korun měsíčně a jejich základní mzda je v závislosti na délce pracovního poměru v rozmezí od 24 000 až do zhruba 30 000 korun měsíčně.

Podle portálu Platy.cz si český prodavač vydělá od 19 000 Kč po 36 000 korun měsíčně v závislosti na regionu a zaměstnavateli. Průměrná mzda v ČR podle Českého statistického úřadu ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 5,1 procenta na 35 402 korun.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy