Benzín i nafta pumpují před létem řidičům peněženky

Red eko
12. 5. 2008 16:40
Ceny opět vyskočily výš, ale ne už tak dramaticky

Praha - Ceny pohonných hmot zase zamířily výš. Řidiči si tak před létem opět připlatí. I když takový skok jako minulý týden jim pumpaři tentokrát nenachystali.

Nafta zdražila tentokrát v průměru o patnáct haléřů na 32,45 koruny. Nejprodávanější benzín Natural 95 si připsal haléřů devět a průměrně v Česku přijde na 31,27 koruny.

Informaci dnes přinesla společnost CCS.

Čtěte více:
Ceny u benzínek vyletěly vzhůru, nafta až o 80 haléřů

Primát v ceně benzínu si udržela Praha. Natural95 v hlavním městě přijde na 31,75 koruny. Naopak nejméně za něj zaplatí řidiči na Olomoucku, kde se cena drží na 30,84.

Podobně u nafty je nejvyšší cena v Praze, kde přijde litr na 32,83. Hlavnímu městu pak šlape těsně na paty Vysočina s cenou 32,81 koruny. Nejlevněji je zase na Olomoucku, kde se cena nafty o tři halíře drží pod 32 korunami.

Čtěte také:

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy