Benzín i nafta pumpují před létem řidičům peněženky

Red eko
12. 5. 2008 16:40
Ceny opět vyskočily výš, ale ne už tak dramaticky

Praha - Ceny pohonných hmot zase zamířily výš. Řidiči si tak před létem opět připlatí. I když takový skok jako minulý týden jim pumpaři tentokrát nenachystali.

Nafta zdražila tentokrát v průměru o patnáct haléřů na 32,45 koruny. Nejprodávanější benzín Natural 95 si připsal haléřů devět a průměrně v Česku přijde na 31,27 koruny.

Informaci dnes přinesla společnost CCS.

Čtěte více:
Ceny u benzínek vyletěly vzhůru, nafta až o 80 haléřů

Primát v ceně benzínu si udržela Praha. Natural95 v hlavním městě přijde na 31,75 koruny. Naopak nejméně za něj zaplatí řidiči na Olomoucku, kde se cena drží na 30,84.

Podobně u nafty je nejvyšší cena v Praze, kde přijde litr na 32,83. Hlavnímu městu pak šlape těsně na paty Vysočina s cenou 32,81 koruny. Nejlevněji je zase na Olomoucku, kde se cena nafty o tři halíře drží pod 32 korunami.

Čtěte také:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy