Automaty na pečivo v Aldi skončí, řetězec začne lákat na čerstvé. Následuje Lidl či Penny

Petr Kučera Petr Kučera
12. 2. 2018 12:40
Cílem je jednak výrazně rozšířit nabídku - až na 40 položek - a jednak ji lépe prezentovat, aby působila čerstvě a transparentněji.
Aldi Backwelt.
Aldi Backwelt. | Foto: Aldi Süd

Mülheim a. d. Ruhr, Praha - Německý diskontní řetězec Aldi Süd postupně zruší automaty na pečivo uvnitř prodejen a investuje do širší nabídky v novém oddělení nazvaném Meine Backwelt (Můj svět pečiva).

Z dosavadních automatů vypadl nakupujícím - po zmáčknutí tlačítka s příslušným obrázkem - chléb, housky, croissanty či pizza. Přístroje, které si oblíbily zejména děti, teď Aldi nahradí klasickým prodejem vystaveného pečiva.

Cílem je jednak výrazně rozšířit nabídku - až na 40 položek podle lokality prodejny - a jednak ji lépe prezentovat, aby působila čerstvě a transparentněji. Sází přitom na velký prosklený pult, luxusněji působící designové prvky nebo teplé osvětlení.

Řetězec tak následuje konkurenty jako Lidl, Netto či Penny (nebo i svou samostatnou severní větev Aldi Nord), kteří tímto způsobem už pečivo nabízejí.

Aldi chce mimo jiné také omezit plýtvání, protože lidé prý často mačkali tlačítka, ale pečivo si pak z výdejního okénka nevzali, a zůstávalo tak v automatu.

"Změna je výsledkem rozsáhlých testů, které jsme prováděli od roku 2015," říká Lars Klein, zástupce ředitele Aldi Süd pro centrální nákup odpovědný za prodej pečiva.

Firma uvádí, že pečivo bude čerstvě upečené přímo zaměstnanci prodejny. Podobně jako u diskontních konkurentů však často půjde o pouhé dopékání předpřipravených výrobků. Novinkou mají být také kráječe chleba.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Mezinárodně uznávaná jemenská vláda se po uzavření dohody vrátila do Adenu

Mezinárodně uznávaná jemenská vláda se vrátila do válkou zmítané země. Stalo se tak poprvé od léta, kdy hlavní město země ovládli jihojemenští separatisté. Premiér Maín Abdal Málik Saíd přistál v jihojemenském přístavu Aden a naplnil tak jeden z klíčových bodů nedávno podepsané dohody o sdílení moci se sunnitskými separatisty podporovanými Spojenými arabskými emiráty, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy