Anticena Sexistické prasátečko zná vítěze. Projděte si letošní výsledky

11. 11. 2016 10:20
Nezisková organizace Nesehnutí vyhlásila výsledky osmého ročníku anticeny Sexistické prasátečko. Veřejnost nominovala téměř 90 reklam.
Sexistické prasátečko 2016
Sexistické prasátečko 2016 | Foto: Nesehnutí
Sexistické prasátečko 2016
Sexistické prasátečko 2016 | Foto: Nesehnutí

Vítěz podle odborné poroty: Pokorný Knives

Vítězem podle odborné poroty je reklama výrobce nožů Pokorný Knives. Zároveň získala druhé místo v hlasování veřejnosti (509 hlasů). "Reklama je nejenom klasickým případem zobrazení nahé ženy bez souvislosti s produktem, v tomto případě prodejem nožů. Celou situaci umocňuje to, že fotografie dává důraz na intimní partie (hlava ženy prakticky není vidět) a nůž je takřka zapíchnutý buď v kusu masa v popředí fotografie, nebo intimních partiích ženy. Odborná porota ve svých hodnoceních zdůrazňovala, že reklama evokuje násilí a nezobrazuje ženu celou, ale jen jako sexuální objekt určený k podpoře prodeje nožů," uvádějí organizátoři. „Staví ženské tělo na stejnou úroveň s kusem masa, což je ponižující, nerespektuje ženu jako lidskou bytost a evokuje násilí na ženách jako legitimní a normální," dodává porotkyně Jana Kvasnicová.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Salač zajel v trénincích Moto3 v Aragónu šestý nejlepší čas

Český motocyklový závodník Filip Salač si v pátek v rámci Velké cenu Aragónu třídy Moto3 zapsal v kombinovaném pořadí obou měřených tréninků šestý nejlepší čas. Výkonem 1:59,103 minuty zaostal o půl vteřiny za nejrychlejším mužem dne, jímž se stal Ital Andrea Migno. Salačův týmový kolega Jakub Kornfeil obsadil dvanáctou příčku se ztrátou tři čtvrtě vteřiny na lídra.

Další zprávy