Foto: Albert vylepšuje prodejny. Centrem nových obchodů je tržnice, nabízí i Fresh Bar

Iva Špačková Iva Špačková
25. 7. 2018 16:30
Řetězec loni modernizoval 70 prodejen, letos chce obnovit stejný počet supermarketů a také pět pět hypermarketů.
Nový Albert v Teplicích.
Nový Albert v Teplicích. | Foto: Archiv Aktuálně.cz

Teplice - Společnost Ahold, která v Česku provozuje supermarkety  a hypermarkety Albert, dnes otevřel "nový koncept prodejny" v obchodním centru Olympia v Teplicích.

Zboží je poskládáno tak, aby se zákazníci mohli rychleji zorientovat v nabídce a namířit do míst, v nichž pořídí buď celý rodinný nákup, nebo jen rychlou svačinu.

Hypermarket Albert v Teplicích.
Hypermarket Albert v Teplicích. | Foto: Aktuálně.cz

Centrem obchodu se stalo takzvané tržiště - tedy otevřené místo, kde jsou potraviny vystavené v nakloněných lískách podobně jako na tržnici a kupující si z nich mohou zboží pohodlněji vybírat. 

Prostor mezi stojany  s nabízeným zbožím je širší než v klasických uličkách a kupující s vozíky se tak v něm mohou snadněji pohybovat a navzájem se sobě vyhýbat, když procházejí jeho jednotlivými částmi.

Hypermarket Albert v Teplicích.
Hypermarket Albert v Teplicích. | Foto: Aktuálně.cz

Tržiště, jehož středem jsou ovoce a zelenina, lemuje například oddělení s pekárenskými výrobky - v něm mohou lidé najít i produkty lokálních výrobců, jako je například pečivo z pekárny Pecud z Proboštova.

Na pekařství navazují obslužné pulty s lahůdkami a masem a takzvaný Fresh Bar, který slouží lidem potřebujícím se rychle zasytit něčím, co mohou spotřebovat hned, nebo jim to zabere jen minimum času na přípravu.

Hypermarket Albert v Teplicích.
Hypermarket Albert v Teplicích. | Foto: Aktuálně.cz

Pro lidi, kteří potřebují napovědět, co jde lehce udělat, je připraven koutek s takzvaným tipem týdne. "V něm každý týden přinášíme na jednom místě inspiraci v podobě receptu a nabídky souvisejících ingrediencí," říká mluvčí prodejen Albert Barbora Vanko.

Teplický obchod také lidem nově nabízí ucelený úsek zaměřený na zdravý životní styl. V něm si lze koupit biopotraviny, produkty bez lepku či bez laktózy nebo diabetické výrobky. Své zboží však v něm najdou i lidé hledající veganské či raw výrobky nebo produkty s označením healthy a fitness. Vedle potravin nabízí tento úsek také ekologicky šetrnou kosmetiku a výrobky do domácnosti. 

Foto: Albert

Teplický Albert se otevřel poprvé v roce 2000. V současné době obsluhuje tisíce kupujících každý den. Pokud by byli novou podobou prodejny zmateni, mohou v prvních dnech po otevření nahlédnout do plánku s rozložením jednotlivých oddělení.  

Do modernizace prodejen investoval Albert loni přes miliardu korun - obnovil 70 obchodů po celé České republice, mimo jiné v pražském Centru Chodov. Letos chce obnovit dalších 70 supermarketů a také pět hypermarketů. Už v červnu společnost otevřela vylepšený hypermarket v Mladé Boleslavi a v srpnu ho otevře v Olomouci.

Hypermarket v Teplicích.
Hypermarket v Teplicích. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy