Rozvoz potravin táhne, vlastní e-shop testuje už i Albert. Zatím jen v Brně a omezeně

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
6. 5. 2021 10:35
Albert spustil testovací provoz on-line prodeje potravin. Služba je zatím dostupná pouze v Brně, a to pro omezenou skupinu zákazníků. Zástupci obchodního řetězce novinku oznámili na středeční tiskové konferenci. Zda bude Albert e-shop dále rozšiřovat, se teprve rozhodne na základě testování a zpětné reakce od zákazníků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Služba zvaná Albert Domů Zdarma je dostupná přes stejnojmennou mobilní aplikaci. "V tuto chvíli jde o uzavřené testování pro 1500 zákazníků v Brně, kteří se přihlásili," upřesnil generální ředitel prodejen Jesper Lauridsen. Konkrétně jde o brněnské čtvrtě Černá pole, Zábrdovice, Husovice a Židenice.

Zákazníci v aplikaci vybírají zboží podle kategorií, v testovací fázi ale Albert nenabízí plný sortiment, jen nejpopulárnější položky. Nákup se platí platební kartou. V den doručení dá společnost zákazníkovi vědět 30 minut před příjezdem prostřednictvím SMS. Minimální hodnota nákupu je 500 korun a doprava je zdarma.

Albert není první obchodní řetězec, který e-shop v Česku testuje. Už dříve tak učinil například Globus. E-shop dlouhodobě provozuje také Tesco. Internetový obchod má rovněž řetězec Lidl, ovšem bez potravin. Další prodejce, Kaufland, zase prodává své zboží skrze internetový supermarket Košík.cz.

Loni Albert modernizoval 34 prodejen, otevřel tři nové a představil nové formáty. Na trh rovněž uvedl věrnostní aplikaci Můj Albert, která obsahuje recepty, nákupní seznam, sběratelskou kartičku a umožňuje zvolení pouze elektronické účtenky.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 17 000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.

 

Právě se děje

před 43 minutami

D11 u Prahy bude uzavřena kvůli demolici mostu až do 18:00

Dálnice D11 v pražských Horních Počernicích bude kvůli komplikacím při demolici mostu uzavřená až do nedělních 18:00. Stavbaři v konstrukci našli kabel, který nebyl evidován v dokumentaci a který byl pod proudem.  Kvůli kolonám navíc Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) uzavírku v průběhu odpoledne posunulo dále od Prahy. Uzavírka, která začala v sobotu v podvečer měla skončit původně dnes v 09:00. Most, který převádí Božanovskou ulici přes dálnici, byl ve špatném stavu. Příští rok začne stavba nového. Řidiči musí jezdit po objízdné trase.

"V nosné konstrukci jsme objevili kabel vysokého napětí, který nebyl nikde zanesen, v žádné dokumentaci, a byl pod proudem. Proto se práce z bezpečnostních důvodů zastavily na několik hodin. V noci se následně znovu rozjely, ale předpokládáme, že uzavírka se prodlouží až do dnešních 18:00," řekla mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková.

ŘSD odpoledne rozšířilo uzavírku dálnice ve směru z Prahy až na exity 25 na Sadskou a ve směru do hlavního města na exit 18 směrem na Bříství na Nymbursku. "Práce na demolici mostu pokračují. Prioritní je pro nás v tuto chvíli směr do Prahy. O postupu prací a znovuzprůjezdnění budeme průběžně informovat," řekla ČTK ve zhruba 14:30 Lišková.

Diagnostika letos prokázala, že stav mostu se zhoršuje, zatékalo do něj. V mostní konstrukci se rozpadal beton a padal na dálnici. Před demolicí mostu byl provoz na dálnici omezen na dva jízdní pruhy v každém směru, důvodem byly přípravné práce. Provoz v Božanovské ulici bude přerušen až do dokončení nového mostu. Objízdná trasa pro osobní auta vede ulicemi Ve Žlíbku a Náchodská a pro nákladní je svedena z ulice Ve Žlíbku do Mladých Běchovic a dále po Českobrodské na Pražský okruh. Omezení se dotklo i autobusových linek 222, 224 a 221.

Zdroj: ČTK
Další zprávy