Rozvoz potravin táhne, vlastní e-shop testuje už i Albert. Zatím jen v Brně a omezeně

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
6. 5. 2021 10:35
Albert spustil testovací provoz on-line prodeje potravin. Služba je zatím dostupná pouze v Brně, a to pro omezenou skupinu zákazníků. Zástupci obchodního řetězce novinku oznámili na středeční tiskové konferenci. Zda bude Albert e-shop dále rozšiřovat, se teprve rozhodne na základě testování a zpětné reakce od zákazníků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Služba zvaná Albert Domů Zdarma je dostupná přes stejnojmennou mobilní aplikaci. "V tuto chvíli jde o uzavřené testování pro 1500 zákazníků v Brně, kteří se přihlásili," upřesnil generální ředitel prodejen Jesper Lauridsen. Konkrétně jde o brněnské čtvrtě Černá pole, Zábrdovice, Husovice a Židenice.

Zákazníci v aplikaci vybírají zboží podle kategorií, v testovací fázi ale Albert nenabízí plný sortiment, jen nejpopulárnější položky. Nákup se platí platební kartou. V den doručení dá společnost zákazníkovi vědět 30 minut před příjezdem prostřednictvím SMS. Minimální hodnota nákupu je 500 korun a doprava je zdarma.

Albert není první obchodní řetězec, který e-shop v Česku testuje. Už dříve tak učinil například Globus. E-shop dlouhodobě provozuje také Tesco. Internetový obchod má rovněž řetězec Lidl, ovšem bez potravin. Další prodejce, Kaufland, zase prodává své zboží skrze internetový supermarket Košík.cz.

Loni Albert modernizoval 34 prodejen, otevřel tři nové a představil nové formáty. Na trh rovněž uvedl věrnostní aplikaci Můj Albert, která obsahuje recepty, nákupní seznam, sběratelskou kartičku a umožňuje zvolení pouze elektronické účtenky.

Společnost Ahold vstoupila na český trh v roce 1990. V současnosti provozuje po celé republice pod značkou Albert více než 300 hypermarketů a supermarketů. V roce 2016 se Ahold sloučil s belgickou maloobchodní společností Delhaize. Albert v Česku zaměstnává zhruba 17 000 lidí a patří k největším soukromým zaměstnavatelům v zemi.

 

Právě se děje

Další zprávy