Na poště už zaplatíte kartou, ale jen od jediné banky

ČTK ČTK
9. 10. 2013 16:38
ČSOB rozšířila možnost platit na pobočkách České pošty na všechny své karty.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - ČSOB rozšířila možnost platit na pobočkách České pošty na všechny své platební karty. S ostatními bankami se zatím pošta nedohodla na poplatcích. Vyplývá to z informací obou firem.

Klienti ČSOB dosud měli možnost platit na poštách jen některými kartami s aktivovanou službou transakce na poště. Využití karet umožňuje dohoda s Českou poštou, podle které platby nepodléhají standardnímu zpoplatnění jako je to u všech ostatních asociačních karet VISA nebo Mastercard.

Důvodem, proč nelze na poštách využívat i karty ostatních bank, je výše poplatku za transakci. Ten se totiž standardně vypočítává z takzvané svěřené hodnoty, tedy například z celkové sumy poukazované poštovní poukázkou, která je ve většině případů mnohonásobně vyšší než hodnota služby. Poplatek tak mnohdy převyšuje cenu služby pošty a podnik by ještě musel za transakci doplácet.

"V současné době jednáme v součinnosti s aliančním partnerem ČSOB na půdě karetní asociace. Předpokládaným cílem by měla být, z pohledu karetního trhu, unikátní dohoda, která poště umožní ekonomicky schůdné a zároveň rychlé řešení," uvedla mluvčí pošty Marta Selicharová.

Klienti ČSOB mohou platit více na 3200 pobočkách pošty debetními i kreditními kartami například dobírku, poštovné, Czech POINT nebo SIPO. Rovněž si mohou vybírat hotovost. ČSOB má smlouvu s Českou poštou o poskytování služeb pro Poštovní spořitelnu platnou až do roku 2017.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu Boeing 737 MAX

Agentura EU pro bezpečnost letectví schválila obnovení provozu letadel Boeing 737 MAX. Provoz byl před téměř dvěma lety přerušen kvůli nehodám.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 40 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy