Na poště už zaplatíte kartou, ale jen od jediné banky

ČTK ČTK
9. 10. 2013 16:38
ČSOB rozšířila možnost platit na pobočkách České pošty na všechny své karty.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - ČSOB rozšířila možnost platit na pobočkách České pošty na všechny své platební karty. S ostatními bankami se zatím pošta nedohodla na poplatcích. Vyplývá to z informací obou firem.

Klienti ČSOB dosud měli možnost platit na poštách jen některými kartami s aktivovanou službou transakce na poště. Využití karet umožňuje dohoda s Českou poštou, podle které platby nepodléhají standardnímu zpoplatnění jako je to u všech ostatních asociačních karet VISA nebo Mastercard.

Důvodem, proč nelze na poštách využívat i karty ostatních bank, je výše poplatku za transakci. Ten se totiž standardně vypočítává z takzvané svěřené hodnoty, tedy například z celkové sumy poukazované poštovní poukázkou, která je ve většině případů mnohonásobně vyšší než hodnota služby. Poplatek tak mnohdy převyšuje cenu služby pošty a podnik by ještě musel za transakci doplácet.

"V současné době jednáme v součinnosti s aliančním partnerem ČSOB na půdě karetní asociace. Předpokládaným cílem by měla být, z pohledu karetního trhu, unikátní dohoda, která poště umožní ekonomicky schůdné a zároveň rychlé řešení," uvedla mluvčí pošty Marta Selicharová.

Klienti ČSOB mohou platit více na 3200 pobočkách pošty debetními i kreditními kartami například dobírku, poštovné, Czech POINT nebo SIPO. Rovněž si mohou vybírat hotovost. ČSOB má smlouvu s Českou poštou o poskytování služeb pro Poštovní spořitelnu platnou až do roku 2017.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy