Soutěž řetězců v přidávání pokračuje. Penny dá zaměstnancům dalších deset procent

Ondřej Neufus Ondřej Neufus
30. 1. 2019 13:27
Pracovníci v obchodech i skladech společnosti Penny Market si od 1. března 2019 polepší na mzdách v průměru o deset procent. Základní mzda pokladní pracující na plný úvazek se bude v Penny Marketu nově pohybovat v rozmezí 23 až 28 tisíc korun hrubého měsíčně.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Pokladní v Penny dostanou přidáno až patnáct procent. Základní mzda se jim navýší podle doby trvání pracovního poměru od dvou a půl do tří tisíc korun za měsíc. Řetězec naposledy zvyšoval mzdy v srpnu loňského roku zhruba o dva tisíce korun.

"Vždy uvádíme čísla skutečné minimální mzdy bez jakýchkoliv příplatků, například za víkendové směny, a pro zaměstnance s plným úvazkem," říká jednatel společnosti Martin Peffek. Podle něj se navýšení týká všech zaměstnanců.

Navýšení mezd je výsledkem kolektivního vyjednávání, v jehož rámci došlo i k dojednání dalších výhod pro zaměstnance, mimo jiné k navýšení hodnoty poskytovaných stravenek z 80 na 90 korun.

"Jsme velmi rádi, že ve společnosti Penny Market funguje sociální dialog na vysoké úrovni a jedním z jeho výsledků je výrazné navýšení mezd," říká prezidentka Unie zaměstnanců, logistiky a služeb Renáta Burianová.

Penny Market v současné době zaměstnává 5600 zaměstnanců a provozuje 380 prodejen. Mzdy zvyšovala i konkurence. Například Kaufland zavedl vlastní minimální mzdu pro všechny zaměstnance 24 tisíc korun. Albert od letošního ledna zvýšil mzdu v průměru o 17 procent a zaměstnancům připravil i jednorázový bonus.

 

Právě se děje

Další zprávy