Můžeme si rovnou tykat, jsem ve svatebních šatech. Perličky z pracovních pohovorů

Tereza Holanová Tereza Holanová
20. 12. 2015 14:14
Firmy nabízejí nejvíce volných pracovních míst od začátku krize. Přesto se ale vyplatí pohovor nepodceňovat. Projděte si špatné zkušenosti náborových specialistů v Česku.
Pohovory. Ilustrační snímek.
Pohovory. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

O získání pracovního místa nerozhoduje jen vzdělání či seznam zkušeností v životopise. Podobně důležitou roli hraje i pohovor, který musí většina zájemců absolvovat. A ten se ne vždy vydaří.

Podle personalistů není většinou problém v tom, že se uchazeč splete nebo například zkomolí něčí jméno. Za mnohem větší chybu považují, pokud se nedostatečně připraví nebo si vymýšlí v životopise. "Zaujme" i nevhodné oblečení nebo otázky, které nejsou úplně namístě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se setkal s ministryní spravedlnosti Benešovou na informativní schůzce

Prezident Miloš Zeman dnes na Pražském hradě přijal ministryni spravedlnosti Marii Benešovou (za ANO). Na Twitteru to bez dalších podrobností uvedl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Podle něj o setkání požádala ministryně. Benešová, která Zemanovi dlouhodobě radí v otázkách justice, uvedla, že šlo o pravidelnou informativní schůzku.

"Byla jsem poslední z členek vlády po Aleně Schillerové, Kláře Dostálové a Janě Maláčové. Témata, která jsme probírali: systemizace justice, digitalizace justice a nová jmenovací etapa soudců, která se uskuteční 19. května 2021," napsala Benešová.

Benešová s prezidentem shodně veřejně prohlásili, že ve vrbětické kauze existuje více verzí než ta, která pracuje se zapojením ruských agentů tajné vojenské služby GRU. Zeman v televizním projevu hovořil o dvou verzích, podle Benešové jich je ještě více. Toto ale odmítl jak Babiš, tak i vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Babiš následně navštívil prezidenta v Lánech a novinářům řekl, že Zemanovi vysvětloval, že vyšetřovací verze je skutečně jen jedna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy