Můžeme si rovnou tykat, jsem ve svatebních šatech. Perličky z pracovních pohovorů

Tereza Holanová Tereza Holanová
20. 12. 2015 14:14
Firmy nabízejí nejvíce volných pracovních míst od začátku krize. Přesto se ale vyplatí pohovor nepodceňovat. Projděte si špatné zkušenosti náborových specialistů v Česku.
Pohovory. Ilustrační snímek.
Pohovory. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

O získání pracovního místa nerozhoduje jen vzdělání či seznam zkušeností v životopise. Podobně důležitou roli hraje i pohovor, který musí většina zájemců absolvovat. A ten se ne vždy vydaří.

Podle personalistů není většinou problém v tom, že se uchazeč splete nebo například zkomolí něčí jméno. Za mnohem větší chybu považují, pokud se nedostatečně připraví nebo si vymýšlí v životopise. "Zaujme" i nevhodné oblečení nebo otázky, které nejsou úplně namístě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Izrael odrazil kyberútok, stojí za ním údajně severokorejská rozvědka

Izrael tvrdí, že zmařil kybernetický útok na svůj obranný průmysl. Pokus o krádež dat připsal skupině Lazarus, kterou podle Spojených států ovládá severokorejská rozvědka. Hackeři se ve snaze získat citlivé informace vydávali za potenciální zaměstnavatele a zasílali zaměstnancům v obraně falešné pracovní nabídky, informovalo izraelské ministerstvo obrany.

Skupina si vytvořila falešné účty na profesní sociální síti LinkedIn, aby hackery maskovala, a také se pokusila proniknout do sítí izraelských obranných firem skrze jejich webové stránky. Hackeři podle ministerstva chod sítí izraelských firem nenarušili, jelikož útoky byly zmařeny v reálném čase. Ministerstvo ale neuvedlo, kdy se útoky odehrály, ani které firmy se staly jejich terčem.

Izrael také tvrdí, že za útoky stála cizí země, blíže to ale neupřesnil. Podle Washingtonu nicméně skupinu Lazarus ovládá severokorejská vojenská rozvědka RGB.

Zdroj: ČTK
Další zprávy