Mobil.cz nabídne volání a SMS za cenu BleskMobilu

ČTK ČTK
10. 5. 2013 16:04
Příští týden budou zveřejněny nabídky dalších virtuálních operátorů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Praha - Nový virtuální mobilní operátor Mobil.cz nabídne předplacenou kartu s bezplatným internetovým připojením. Cena hovoru bude 2,50 koruny za minutu a SMS za 1,50 koruny, tedy stejné jako u konkurenčního BleskMobilu. Vyplývá to z informací společnosti.

Mobil.cz, který patří do mediálního domu Mafra, začne nabízet služby v pondělí s využitím mobilní sítě operátora T-Mobile. Podobně jako u BleskMobilu a Telefóniky půjde o přeprodej služeb operátora, což je považováno za nejnižší formu virtuálního operátora.

Bezplatné internetové připojení bude omezené limitem 200 MB dat na 30 dní. Po vyčerpání limitu se uživateli sníží přenosová rychlost, ale bude moci službu dále bez poplatku využívat. Do datového limitu se nebudou započítávat weby iDnes.

Dobíjet kredit půjde hned od spuštění na všech obvyklých místech. K dispozici bude on-line dobíjení na stránkách www.mobil.cz.

Kromě toho půjde koupit dobíjecí kupony v hodnotách 250 a 400 korun ve většině trafik, u benzínových pump a na dalších místech. Dobít kredit si lze také na terminálech Sazky, v bankomatech, elektronickém bankovnictví většiny českých bank a v dobíjecích terminálech.

Čtěte také:
Podpis levného volání odložte, vyzývá nová konkurence
Cenová válka se přesouvá k roamingu. T-Mobile zlevňuje

Příští týden má služby spustit rovněž virtuální operátor GTS a T-Mobilu zaměřený na firemní klienty.

Před zahájením nabídky služeb je Tesco Mobile obchodního řetězce Tesco v síti Telefóniky. Podle neoficiálních informací se již také dohodla firma Quadruple vytvořená Asociací provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí v ČR o využívání sítě Vodafonu.

Virtuálního operátora chtějí spustit i distributor energií Centropol Group, společnost ha-vel internet, Voocall a hovoří se i o UPC, České poště a ČEZ.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biden a Trump vyhráli prezidentské primárky v sedmi státech

Bývalý americký viceprezident Joe Biden zvítězil v primárkách Demokratické strany ve všech sedmi státech, v nichž se v úterý hlasovalo. Republikánské primárky všude vyhrál současný prezident Donald Trump, pro kterého je však nominační souboj jen formalitou. Čeká se již jen na výsledky hlasování z hlavního města Washingtonu, informovala agentura AP.

V úterý se demokratické a republikánské primárky konaly kromě hlavního města Washingtonu ve státech Pensylvánie, Indiana, Rhode Island, Nové Mexiko, Montana, Jižní Dakota a Maryland.

Zdroj: ČTK
Další zprávy