Pomoc s přílišnými dluhy nabízí i ministerstvo spravedlnosti. Spustilo poradenský web

ČTK ČTK
29. 1. 2018 11:53
Dlužníkům stránky nabízí informace o tom, jak řešit situaci, kdy dlužníkovi závazky přerostly přes hlavu. Lidé tam nejsou základní informace o platební neschopnosti a úpadku i o možnostech jejich řešení.
Nový web pro pomoc dlužníkům
Nový web pro pomoc dlužníkům | Foto: insolvence.justice.cz/

Praha - Ministerstvo spravedlnosti spustilo web, který má pomáhat zadluženým lidem, insolvenčním správcům či neziskovým organizacím. Kromě přinášení aktuálních informací má web pomáhat s komunikací mezi ministerstvem a insolvenčními správci. Informovala o tom mluvčí ministerstva spravedlnosti Tereza Schejbalová.

"Věřím, že výsledkem budou nejen lépe informovaní insolvenční správci. Cílem stránek je i péče o ty, kteří kvůli složité dluhové situaci naletí podvodníkům, případně svou situaci raději z neznalosti a studu neřeší vůbec," uvedl ministr Robert Pelikán (ANO).

Dlužníkům stránky nabízí informace o tom, jak řešit situaci, kdy dlužníkovi závazky přerostly přes hlavu. V hlavních záložkách najdou lidé základní informace o platební neschopnosti a úpadku i o možnostech jejich řešení. "Nepřesností a mýtů je v této oblasti nejen mezi dlužníky tolik, že vedly i k samotné myšlence založení webu.

Chtěli jsme vytvořit místo pro všechny, kteří potřebují aktuální informace o dění kolem insolvencí," dodal ředitel insolvenčního odboru ministerstva spravedlnosti Martin Richter.

Neziskovému sektoru chce ministerstvo nabídnout návod, jak získat akreditaci v oblasti oddlužení. Pro insolvenční správce má být web místem, kde najdou aktuality, dotazy nebo informace o vzdělávacích kurzech.

Loni bylo v Česku vyhlášeno 13 579 osobních bankrotů, což bylo o 16 procent méně než v roce 2016. Zároveň to byl nejnižší počet za posledních pět let.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy