Milujete vaši banku, nebo vás štve? Teď jí to ukažte

Petr Kučera Petr Kučera
7. 11. 2010 16:50
Vyberte nejlepší finanční produkt a nejabsurdnější poplatek
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejlepší finanční produkty chce už podeváté ocenit soutěž Zlatá koruna, pořádaná společností pdMEDIA. Od tohoto týdne může kdokoliv navrhovat, co jej zaujalo z nabídky českého finančního trhu.

Dvacítka produktů s největším počtem nominací pak postoupí do druhého kola, o celkovém vítězi opět rozhodne hlasování veřejnosti.

Podrobné výsledky loňského ročníku Zlaté koruny jsme přinesli v tomto přehledu. Hlavní cenu veřejnosti získalo internetové bankovnictví GE Money Bank, nejlepším produktem pro malé a střední podnikatele se stalo mBusiness Konto od mBank.

Odstartoval také šestý ročník soutěže o nejabsurdnější bankovní poplatek, pořádané webem BankovniPoplatky.com.

Nominovány byly poplatky, které vloni skončily na 3. až 10. místě: Za předčasně splacený úvěr, za zjištění zůstatku přes bankomat, za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou, za vložení variabilního symbolu do příkazu k úhradě, za neuskutečnění platby (například nepřijatý příkaz), za účetní položku, za tisk na papír (výpis z účtu) a za vedení platební karty

Do konce listopadu může každý zájemce navrhnout také další poplatky, o něž by se nominace mohly rozšířit. "Nezařadili jsme vítěze předchozích pěti ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky. Chybí také vloni druhý poplatek za připsání úroku, neboť ho žádná banka nevybírá," říká organizátor ankety Patrik Nacher.

V předchozích letech vyhrály poplatek za příchozí platbu, za výběr z bankomatu vlastní banky, za vedení běžného účtu, za nadměrný vklad a za vklad na přepážce na vlastní účet.

Foto: Aktuálně.cz

Díky nové službě MůjBankéř Aktuálně.cz nyní najdete nejlevnější účet nebo spoření přímo pro vás. Stačí zadat základní údaje a ušetříte čas i peníze. Unikátní kalkulačku vyzkoušejte zde.

Foto: bankovnipoplatky.com
Čtěte také:
Banky opět mění poplatky. Některé bankomaty zlevní
Problém s půjčkou či investicí? Finanční arbitr posílí
Stačí tři koruny v minusu. A banka hned chce dvě stovky
 

Právě se děje

před 47 minutami

Na vládní čtvrť v Bagdádu dopadly tři rakety

Tři rakety dopadly v pondělí večer do ostře střežené zelené zóny v Bagdádu, ve které se nacházejí vládní budovy i diplomatické mise včetně velvyslanectví Spojených států. Nikdo nebyl zraněn. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroje. 

Podobné raketové útoky zažila vládní čtvrť za poslední měsíce již několikrát. Kdo za útokem stojí, nebylo jasné. Nicméně podle Washingtonu měly podobné akce v minulosti na svědomí proíránské milice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Italský senátní výbor rozhodl, že Salvini má být vyšetřován. Čelí obvinění ze zneužití pravomoci kvůli blokádě lodí s migranty

Výbor italského Senátu schválil žádost soudu o zahájení vyšetřování lídra pravicové Ligy a bývalého ministra vnitra Mattea Salviniho, jenž čelí obvinění ze zneužití pravomoci v souvislosti s blokádou záchranných lodí s migranty. Pokud by soud shledal lídra nejpopulárnější italské strany vinným, hrozilo by mu až 15 let za mřížemi. Zároveň by mu mohlo být zakázáno zastávat politickou funkci, což by mu zabránilo usilovat o post premiéra.

Zdroj: ČTK
Další zprávy