Miliardář Komárek zakládá cestovku pro nejbohatší Čechy

Ekonomika Petr Kučera Ekonomika, Petr Kučera
6. 9. 2012 6:30
Měsíc na privátním ostrově na Seychelách za milion
Mauricius, privátní Hotel Shanti Maurice
Mauricius, privátní Hotel Shanti Maurice | Foto: Forbes/Privileq/KKCG

Praha - Dovolená za sto tisíc korun, nebo rovnou za milion? Cestovní kancelář Privileq, kterou dnes spouští miliardář Karel Komárek, se specializuje na zájezdy na míru pro nejbohatší Čechy.

Jak ve svém zářijovém čísle informuje magazín Forbes, Privileq nemá žádné předpřipravené cesty ani pobyty, vše vychází z individuálních přání zákazníka. A tomu odpovídá i cena.

"Plánujeme, že počet našich klientů bude ve stovkách. Ne každý milionář je ochotný dát peníze do luxusní dovolené," řekla pro Forbes Jaroslava Smejkalová, ředitelka Privilequ.

Komárek už v rámci své skupiny KKCG dvě cestovní značky má: Fischer je trojkou v letních dovolených a Nev-Dama jedničkou v zimní sezoně. Privileq tak doplnil portfolio o zacílení na nejlukrativnější klientelu. "Je to otázka prestiže. Takový produkt nám zatím chyběl," tvrdí Miloslav Vyhnal, investiční ředitel KKCG.

Dovolená na míru

Jelikož Privileq připraví každému klientovi dovolenou na míru, nemá žádné cenovky ani katalog. Jen publikaci, která má bohaté požitkáře inspirovat.

Na 200 stranách křídového papíru najdete nejen exotiku v Karibiku či na Seychelách, ale třeba i chatu v Himalájích, lyžování v Chile, plavbu okolo pobřeží Antarktidy či noc ve švédském hotelu vytesaném do ledu.

"Dva týdny na Antarktidě vyjdou na stovky tisíc, měsíc na privátním ostrově na Seychelách až k milionu," řekla pro Forbes Smejkalová, která dříve vedla VIP oddělení cestovní kanceláře Fischer.

Podle jejích slov by typickým klientem Privilequ měl být aktivní, zcestovalý a úspěšný člověk, který má málo času a dost peněz.

Podle Vyhnala by si měl Privileq v prvním roce získat desítky klientů a na tržbách dosáhnout několika desítek milionů korun, píše Forbes.

Podívejte se, co nabízí "katalog" cestovky pro nejbohatší Čechy:

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy