Máte volných 50 tisíc. Která banka dá nejlepší úrok?

Petr Kučera Petr Kučera, pek
3. 2. 2010 12:00
Porovnání sazeb spořicích účtů: Na trhu je nová jednička

Praha - Spořicí účet, který tento týden začala nabízet AXA Bank, je novou jedničkou na trhu. Vyplývá to z  porovnání úrokových sazeb, připraveného společností Scott & Rose exkluzivně pro online deník Aktuálně.cz.

Přehled zahrnuje pouze spořicí účty pro fyzické osoby bez výpovědní lhůty - tedy takové, které si lze kdykoliv bez sankcí hned vybrat. Pro zjednodušení se vztahuje na zůstatek nepřevyšující 250 tisíc korun.

AXA Bank, která tento týden vstoupila na český trh, nabízí úrokovou sazbu 2,50 procenta p.a., připisovanou měsíčně, a věrnostní bonus 0,50 procenta vyplacený na konci roku, pokud průměrný roční zůstatek na účtu klienta přesáhne 40 tisíc korun.

Dosud nejvyšší úrokovou sazbu nabízely ING a LBBW, s určitými omezeními také Česká spořitelna.

Banky v posledních měsících úročení spořicích účtů snižují. Vyšší sazby než banky nabízejí některé záložny.

Společnost Scott & Rose provozuje internetovou službu mbpoint.cz, porovnávající účty, platební karty, spotřebitelské úvěry i hypotéky. Na mbpoint.cz lze nalézt i více informací o spořicích účtech.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nová banka láká na účet zdarma a vyšší úrok
Spořit v bance se nevyplatí, záložny nabízí víc
Banky potichu snížily sazby na spořicích účtech
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy