Máte volných 50 tisíc. Která banka dá nejlepší úrok?

Petr Kučera Petr Kučera, pek
3. 2. 2010 12:00
Porovnání sazeb spořicích účtů: Na trhu je nová jednička

Praha - Spořicí účet, který tento týden začala nabízet AXA Bank, je novou jedničkou na trhu. Vyplývá to z  porovnání úrokových sazeb, připraveného společností Scott & Rose exkluzivně pro online deník Aktuálně.cz.

Přehled zahrnuje pouze spořicí účty pro fyzické osoby bez výpovědní lhůty - tedy takové, které si lze kdykoliv bez sankcí hned vybrat. Pro zjednodušení se vztahuje na zůstatek nepřevyšující 250 tisíc korun.

AXA Bank, která tento týden vstoupila na český trh, nabízí úrokovou sazbu 2,50 procenta p.a., připisovanou měsíčně, a věrnostní bonus 0,50 procenta vyplacený na konci roku, pokud průměrný roční zůstatek na účtu klienta přesáhne 40 tisíc korun.

Dosud nejvyšší úrokovou sazbu nabízely ING a LBBW, s určitými omezeními také Česká spořitelna.

Banky v posledních měsících úročení spořicích účtů snižují. Vyšší sazby než banky nabízejí některé záložny.

Společnost Scott & Rose provozuje internetovou službu mbpoint.cz, porovnávající účty, platební karty, spotřebitelské úvěry i hypotéky. Na mbpoint.cz lze nalézt i více informací o spořicích účtech.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nová banka láká na účet zdarma a vyšší úrok
Spořit v bance se nevyplatí, záložny nabízí víc
Banky potichu snížily sazby na spořicích účtech
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 26 minutami

Důvěra v českou ekonomiku opět klesla, firmy trápí zdražovaní materiálů

Důvěra v českou ekonomiku se v září meziměsíčně potřetí snížila, proti srpnu klesla o 2,4 bodu na 96,2 bodu. Zhoršila se u podnikatelů i spotřebitelů. Důvodem pesimismu firem je pokračující nedostatek materiálů a jejich zdražovaní, u spotřebitelů vyvolává obavy zvyšování cen. Na webu o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). V meziročním srovnání jsou ale všechny indikátory vyšší.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Na Sardinii zadrželi bývalého katalánského premiéra Puigdemonta, Madrid ho viní ze vzpoury

Policie na Sardinii ve čtvrtek večer zadržela bývalého katalánského premiéra Carlese Puigdemonta. Podle katalánského deníku La Vanguardia současného europoslance zadržela na základě zatykače, který vydal španělský nejvyšší soud. Madrid ho viní ze vzpoury kvůli referendu o nezávislosti Katalánska v roce 2017. Politik by měl v pátek stanout před italským soudem.

Puigdemont odcestoval na Sardinii, aby se zúčastnil folklórního festivalu a jednal s tamními politiky. Sardinie totiž patří k regionům, kde se část politiků snaží prosadit nezávislost na Itálii. "Když přistál na letišti v Algheru, tak ho zadržela policie," uvedla v prohlášení Puigdemontova poslanecká kancelář.

Soud v Sassari by měl nyní rozhodnout, zda politika vydá do Španělska či nikoliv. Stání je naplánováno na dnešní dopoledne, ačkoliv podle agentury ANSA není jasné, zda soudce rovnou rozhodne o extradici. "Věříme, že justiční orgány Puigdemonta propustí. Je to už počtvrté, co se tohle stalo," prohlásil politikův právní obhájce Gonzalo Boyer.

Puigdemont je členem Evropského parlamentu, který ho ale zbavil poslanecké imunity. Proti tomuto rozhodnutí podal katalánský politik námitku k soudu, který o ní ještě nerozhodl. Katalánský politik žije trvale v Belgii, která ho do Španělska nevydala. Tam ho státní zástupci chtějí soudit za uspořádání referenda o nezávislosti v říjnu roku 2017 a další aktivity ve prospěch nezávislosti Katalánska. Puigdemont byl tehdy katalánským premiérem a separatističtí politici vypsali plebiscit navzdory nesouhlasu vlády v Madridu a soudů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy