Máte volných 50 tisíc. Která banka dá nejlepší úrok?

Petr Kučera Petr Kučera, pek
3. 2. 2010 12:00
Porovnání sazeb spořicích účtů: Na trhu je nová jednička

Praha - Spořicí účet, který tento týden začala nabízet AXA Bank, je novou jedničkou na trhu. Vyplývá to z  porovnání úrokových sazeb, připraveného společností Scott & Rose exkluzivně pro online deník Aktuálně.cz.

Přehled zahrnuje pouze spořicí účty pro fyzické osoby bez výpovědní lhůty - tedy takové, které si lze kdykoliv bez sankcí hned vybrat. Pro zjednodušení se vztahuje na zůstatek nepřevyšující 250 tisíc korun.

AXA Bank, která tento týden vstoupila na český trh, nabízí úrokovou sazbu 2,50 procenta p.a., připisovanou měsíčně, a věrnostní bonus 0,50 procenta vyplacený na konci roku, pokud průměrný roční zůstatek na účtu klienta přesáhne 40 tisíc korun.

Dosud nejvyšší úrokovou sazbu nabízely ING a LBBW, s určitými omezeními také Česká spořitelna.

Banky v posledních měsících úročení spořicích účtů snižují. Vyšší sazby než banky nabízejí některé záložny.

Společnost Scott & Rose provozuje internetovou službu mbpoint.cz, porovnávající účty, platební karty, spotřebitelské úvěry i hypotéky. Na mbpoint.cz lze nalézt i více informací o spořicích účtech.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nová banka láká na účet zdarma a vyšší úrok
Spořit v bance se nevyplatí, záložny nabízí víc
Banky potichu snížily sazby na spořicích účtech
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy