Máte volných 50 tisíc. Která banka dá nejlepší úrok?

Petr Kučera Petr Kučera, pek
3. 2. 2010 12:00
Porovnání sazeb spořicích účtů: Na trhu je nová jednička

Praha - Spořicí účet, který tento týden začala nabízet AXA Bank, je novou jedničkou na trhu. Vyplývá to z  porovnání úrokových sazeb, připraveného společností Scott & Rose exkluzivně pro online deník Aktuálně.cz.

Přehled zahrnuje pouze spořicí účty pro fyzické osoby bez výpovědní lhůty - tedy takové, které si lze kdykoliv bez sankcí hned vybrat. Pro zjednodušení se vztahuje na zůstatek nepřevyšující 250 tisíc korun.

AXA Bank, která tento týden vstoupila na český trh, nabízí úrokovou sazbu 2,50 procenta p.a., připisovanou měsíčně, a věrnostní bonus 0,50 procenta vyplacený na konci roku, pokud průměrný roční zůstatek na účtu klienta přesáhne 40 tisíc korun.

Dosud nejvyšší úrokovou sazbu nabízely ING a LBBW, s určitými omezeními také Česká spořitelna.

Banky v posledních měsících úročení spořicích účtů snižují. Vyšší sazby než banky nabízejí některé záložny.

Společnost Scott & Rose provozuje internetovou službu mbpoint.cz, porovnávající účty, platební karty, spotřebitelské úvěry i hypotéky. Na mbpoint.cz lze nalézt i více informací o spořicích účtech.

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Nová banka láká na účet zdarma a vyšší úrok
Spořit v bance se nevyplatí, záložny nabízí víc
Banky potichu snížily sazby na spořicích účtech
 

Právě se děje

před 41 minutami

Trump připustil, že možná podstoupí kongresové slyšení kvůli ukrajinské kauze

Americký prezident Donald Trump překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na Twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 56 minutami

Na jihu Francie se zřítil visutý most, do řeky spadlo několik aut. Nejméně jeden člověk zemřel

Nejméně jednoho mrtvého a několik zraněných si v pondělí ráno vyžádalo zřícení mostu nedaleko jihofrancouzského města Toulouse. Několik dalších lidí se stále pohřešuje, informovala s odvoláním na zástupce místních úřadů agentura AFP. Do řeky Tarn se zřítilo osobní auto, nákladní vůz a možná ještě dodávka. Příčina neštěstí zatím není známa.

Visutý silniční most, který se zřítil, spojoval obce Mirepoix-sur-Tarn a Bessiéres, které leží zhruba 25 kilometrů severně od Toulouse. Byl dlouhý 155 metrů a široký 6,5 metru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy