Levné letenky nově na jednom místě, Ryanair chybí

ČTK ČTK
25. 10. 2012 12:12
Nová služba nabízí letenky výhradně nízkonákladových aerolinek
Foto: Wizz Air

Praha - Nová internetová služba nabízí letenky výhradně nízkonákladových leteckých společností a zároveň rovnou upozorňuje na omezení, jako například maximální přípustnou váhu zavazadel.

Internetový prodejce Letuška.cz tak nabízí lety do 465 převážně evropských destinací se 17 dopravci.

"Nízkonákladové společnosti rezervační portály opustily po roce 2000 a začaly lety prodávat výhradně prostřednictvím vlastních internetových stránek," uvedl Rostislav Litvin ze společnosti Asiana, která službu provozuje. Tuto díru na trhu chce nyní společnost zaplnit.

Pro cestující s batohem

Výhodou systému je podle ředitele Letušky Josefa Trejbala především to, že je schopen snadno vyhledávat spojení s přestupem. Tyto lety by podle obchodního modelu společnosti měly tvořit zhruba polovinu prodaných spojení. U nich bude letuška Light, jak je služba nazvána, garantovat dolet do cíle.

Pokud se jeden z letů zpozdí a cestující nestihne přípoj, Letuška mu nabídne náhradní let třeba i s klasickým leteckým dopravcem, uvedl Trejbal. Cestující by tak v případě komplikací měl do cíle dorazit nejpozději do 24 hodin, a pokud ne, vrátí mu společnost cenu všech zaplacených úseků letu a nabídne bezplatné ubytování.

Letadlo typu Airbus A330, Brussels Airlines
Letadlo typu Airbus A330, Brussels Airlines | Foto: Brussels Airlines
Čtěte také:
Další poplatek u levné letenky. Za větší zavazadla
Za zpožděné lety vám musí vrátit peníze, rozhodl soud
Klienti aerolinek přicházejí o tisíce, nechtějí náhradu

Vedle samotných letů portál automaticky prochází podmínky leteckých společností pro přepravu zavazadel a zákazníka informuje o nejvyšší povolené hmotnosti, kterou si s sebou může vzít na palubu bezplatně. Cestování je tak podle Litvina ideální zejména pro nenáročné klienty, kteří cestují jen s batohem.

U nízkonákladových společností totiž bývá pravidlem, že na přestupu musí projít přes check-in a následný systém kontrol včetně zavazadel, která zpravidla nebývají automaticky převezena z jednoho letadla do druhého. Pokud si ale zákazník bude chtít další zavazadlo dokoupit, systém mu to umožní.

Ryanair chybí

Do března příštího roku by společnost chtěla tímto způsobem prodat kolem tisícovky letenek, popsal ideální start nové služby Trejbal. Průměrná cena letenky (za jeden úsek) nabízené Letuškou podle něj vychází zhruba na 1300 korun.

V rezervačním systému Letuška prodává letenky společností, jako je Wizz Air, Easy Jet, Vueling, Smart Wings nebo Air One.

Spolupráci s Ryanair, který mezi nízkonákladovými dopravci patří z hlediska počtu přepravených cestujících mezi špičku, společnost nezvažuje ani do budoucna. Důvodem jsou údajné změny podmínek a snaha přepravce přidávat nové poplatky, dodal Litvin.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy