Která banka je nejvstřícnější? Trojice nováčků ovládla anketu i letos

Petr Kučera Petr Kučera
10. 8. 2016 13:28
V prvním i druhém pololetí se nejlépe umístila Air Bank.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Air Bank

Praha – Titul Nejvstřícnější banka za druhé čtvrtletí letošního roku získala Air Bank, jedna z nejmladších bank na tuzemském trhu. Vyplývá to z výsledků projektu GEEN Vstřícná banka.

Také další dvě místa patří nejmladším bankám na trhu – Fio a Equa bank. Čtvrtá skončila mBank, která do Česka vstoupila jako první nízkonákladová banka už v roce 2007. A teprve na pátém místě je v anketě nejlepší z „klasických“ finančních ústavů – Komerční banka.

Banka Hodnocení
Air Bank 80,4
Fio banka 80,2
Equa bank 75,9
mBank 74,8
Komerční banka 73,1
Sberbank 72,7
UniCredit Bank 70,7
Moneta Money Bank 70,3
Raiffeisenbank 68,3
ČSOB 67,7
Zuno 66,8
Česká spořitelna 65,2
Poštovní spořitelna 60,6
Expobank 59,2

Výsledky projektu Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Členem je i redaktor Aktuálně.cz. Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Air Bank obsadila první místo také v hodnocení za leden až březen. Z průběžných čtvrtletních hodnocení vzejde celoroční vítěz. Loni vyhrála Fio banka, která celoroční pořadí ovládá nepřetržitě od své přeměny z družstevní záložny na banku. Air Bank skončila v celkovém loňském pořadí druhá.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy