Která banka je nejvstřícnější? Bezpoplatkovou Fio banku střídá v žebříčku další z nováčků

Petr Kučera Petr Kučera
29. 10. 2015 11:30
Nízkonákladová Air Bank ze skupiny PPF, která v Česku působí od listopadu 2011, zvítězila v anketě Vstřícná banka za letošní třetí čtvrtletí. První pětku doplňují Fio banka, Equa bank, GE Money Bank a mBank. Pořadí za celý rok loni vyhrála Fio banka před Air Bank.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát

Praha – Titul Nejvstřícnější banka za třetí čtvrtletí letošního roku získala Air Bank. Vyplývá to z výsledků projektu GEEN Vstřícná banka. Nízkonákladová banka ze skupiny PPF, která v Česku působí od listopadu 2011, tak na čele čtvrtletního žebříčku vystřídala dalšího nováčka – Fio banku. První pětku doplňují Equa bank na třetím místě, GE Money Bank a mBank.

Výsledky projektu Vstřícná banka určuje především odborná porota nezávislá na bankách, jejíž hodnocení má váhu 58,3 procenta. Jejím členem je i zástupce online deníku Aktuálně.cz, mediálního partnera akce. Dalšími 25 procenty se na hodnocení podílí web Bankovnipoplatky.com a s podílem 16,7 procenta také veřejnost (po registraci na webu).

Hodnocení za třetí čtvrtletí 2015:

Banka Průměrné hodnocení
Air Bank 82 %
Fio banka 80,8 %
Equa bank 76,9 %
GE Money Bank 72,2 %
mBank 71,1 %
UniCredit Bank 69,3 %
Komerční banka 68,9 %
Zuno 68,6 %
Sberbank 67,6 %
Raiffeisenbank 65 %
ČSOB 64,78 %
Česká spořitelna 64,76 %
Poštovní spořitelna 62 %
LBBW/Expobank 48,6 %
Citibank 47,3 %

Vysoké hodnocení si Air Bank vysloužila nově i za převod hypotečního úvěru. "Oproti konkurenci jde o výrazně inovovaný produkt. Převést hypotéku od jiné banky lze online, navíc ji lze splatit kdykoliv v průběhu splácení, a to bez sankcí. Klienti mohou i sami navyšovat splátky hypotéky podle své aktuální potřeby," říká manažer projektu Vstřícná banka Miroslav Zeman. Air Bank dále boduje hlavně díky nízkým poplatkům nebo přehlednosti sazebníku.

Z průběžných čtvrtletních hodnocení vzejde vítěz za celý rok. Titul Nejvstřícnější banka za rok 2014 získala Fio banka, která vyhrála už čtvrtý rok po sobě a celoroční pořadí tak ovládá nepřetržitě od své přeměny z družstevní záložny na banku. Druhá loni skončila Air Bank.

--------------------------------------------

Tip: Vyberte si lepší účet v bance a ušetřete! Vyzkoušejte online porovnání.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy