Koupit i prodat Bitcoiny? Od dubna z automatu v Praze

ČTK ČTK
22. 1. 2014 21:01
Transakce se uskuteční v řádu minut a peníze za prodej inkasuje klient okamžitě
Bitcoin.
Bitcoin. | Foto: Bitcoin

Praha - V Praze by mohl být instalovaný jeden z prvních automatů v Evropě na nákup a prodej virtuální měny Bitcoin. Celkem tři směnárenské automaty objednala firma Marlyle.

Marlyle do nákupu automatů od americké firmy RoboCoin Technologies investovala 1,5 milionu korun. Na rozdíl od automatu, který byl nedávno zprovozněn v Bratislavě, umožní tento přístroj Bitcoiny nejen nakupovat, ale také prodávat.

Robocoin se má stát plnohodnotnou alternativou k nákupu i prodeji Bitcoinů, které šlo dosud realizovat pouze elektronicky prostřednictvím bitcoinových burz. Výhodou je, že transakce se uskuteční v řádu minut a finanční prostředky za prodej inkasuje klient okamžitě a nemusí několik dní čekat, než jsou připsány na účet.

První automat bude umístěn v Praze na Smíchově v Arbesově rezidenci. První zájemci by měli být obslouženi v dubnu letošního roku.

Podle jednatele společnosti Martina Stránského je instalace Robocoinu v Praze součástí rozsáhlejšího projektu. Jeho cílem je vytvoření univerzální služby, která bude klientům v rámci jednoho uživatelského účtu garantovat bezpečné uložení Bitcoinů i dalších typů virtuálních měn.

Internetovou měnu Bitcoin vytvořil v roce 2009 anonymní vývojář používající pseudonym Satoši Nakamoto. Měna je navržena tak, aby ji nikdo nemohl ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Její hodnota závisí na důvěře lidí v tuto měnu. V Česku Bitcoiny přijímají asi tři desítky obchodníků a poskytovatelů služeb.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy