Korunu po zásahu ČNB oslabil i sílící dolar

Red eko
8. 8. 2008 15:50
Měna propadla o deset haléřů na 24,37 Kč/EUR
Koruna. Ilustrační foto
Koruna. Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Vytoužený sen exportérů - slábnoucí koruna - je zřejmě zde. Hned ráno při začátku obchodování se propadla o deset haléřů během několika málo minut. Spadla na kurz 24,34 k euru, píše server Patria Online.

Odpoledne pak dále česká měna oslabovala a proráží hladinu 24,37 CZK/EUR - nejvyšší dosaženou cenu z dopoledne.

"Exportéry vytouženou korekci koruny proti euru nepřináší politika ČNB, ale drsné posilování amerického dolaru na světových trzích. Dolar je na pětiměsíčním maximu vůči euru, sešup potkal korunu, zlotý i forint. Hranice 24,40 EUR/CZK zřejmě brzo padne," míní analytik Raiffeisenbank Aleš Michl.

Dolar totiž výrazně posiluje, mezidenně si připisuje více než jedno procento na aktuálních 1,5169 USD/EUR.

Korunu včera mírně srazilo ale i rozhodnutí centrální banky poslat sazby o čtvrt procentního bodu dolů.

Čtěte také:

 

Právě se děje

před 6 minutami

Muž se zákazem řízení srazil v Ústí nad Labem policistu

Policistu dnes srazil v Londýnské ulici v Ústí nad Labem jednačtyřicetiletý řidič, který nerespektoval výzvu k zastavení a začal policistům ujíždět. V ulici svým vozem s německou poznávací značkou také naboural několik dalších aut. Policie po jeho zadržení zjistila, že muž českého původu má zákaz řízení, řidič se odmítl podrobit testu na drogy. Zraněného policistu si převzala záchranná služba. Vyplývá to z informací, které ČTK poskytla záchranná služba a policie.

"Mohu potvrdit, že jsme odvezli jednoho policistu," řekl ČTK mluvčí krajské záchranné služby Prokop Voleník. Závažnost zranění nechtěl specifikovat. Policejní mluvčí Veronika Hyšplerová řekla ČTK, že incident se stal krátce po 14:00. Dodala, že se k věci zatím nemůže blíže vyjádřit kvůli vyšetřování. "V tuto chvíli nelze předjímat, jak celá věc bude kvalifikována, případně jaký trest bude řidič mít," dodala Hyšplerová.

Další zprávy