Koruna posiluje druhý den, stále je pod 24,00 CZK/EUR

Red Eko
13. 8. 2008 11:15
K dolaru je na 15,91 korunách
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Koruna dnes na začátku obchodování mírně posilovala oproti včerejšímu závěru. Po deváté hodině se kurz k euru pohyboval na 23,78 a k dolaru 15,91.

Informaci přinesl server Patria Online.

Koruna při tom od začátku týdne rychle posilovala a vrátila se pod hranici 24 korun za euro.

Včera odpoledne se její kurz pohyboval na 23,88. K dolaru i euru je zhruba o 30 haléřů silnější. Po pondělních 20 haléřích v úterý přidala dalších čtyřicet. Vůči dolaru posílila koruna až na 15,89 CZK/USD.

Česká měna podle analytiků posílila díky zájmu zahraničních bank, které o korunu projevily nebývalý zájem.

Ke svým rekordů z července však má ještě daleko. Tehdy se kurz pohyboval na 22,90 za evropskou měnu a 14,40 za dolar.

Čtěte také:

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy