Koruna posiluje druhý den, stále je pod 24,00 CZK/EUR

Red Eko
13. 8. 2008 11:15
K dolaru je na 15,91 korunách
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Koruna dnes na začátku obchodování mírně posilovala oproti včerejšímu závěru. Po deváté hodině se kurz k euru pohyboval na 23,78 a k dolaru 15,91.

Informaci přinesl server Patria Online.

Koruna při tom od začátku týdne rychle posilovala a vrátila se pod hranici 24 korun za euro.

Včera odpoledne se její kurz pohyboval na 23,88. K dolaru i euru je zhruba o 30 haléřů silnější. Po pondělních 20 haléřích v úterý přidala dalších čtyřicet. Vůči dolaru posílila koruna až na 15,89 CZK/USD.

Česká měna podle analytiků posílila díky zájmu zahraničních bank, které o korunu projevily nebývalý zájem.

Ke svým rekordů z července však má ještě daleko. Tehdy se kurz pohyboval na 22,90 za evropskou měnu a 14,40 za dolar.

Čtěte také:

 

 

Právě se děje

před 27 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy