Kontrola přišla ke každému osmému člověku na neschopence

Ekonomika Ekonomika
13. 3. 2015 11:40
Česká správa sociálního zabezpečení loni uskutečnila téměř 170 tisíc kontrol, nedodržení léčebného režimu odhalila v 3391 případech.
Foto: Thinkstock

Praha – Každého osmého člověka na neschopence loni zkontrolovala Česká správa sociálního zabezpečení. Její pracovníci v roce 2014 provedli téměř 170 tisíc kontrol, jak lidé dodržují režim na takzvané nemocenské. Pro představu: Celkem loni lékaři ukončili 1,3 milionu případů dočasné pracovní neschopnosti.

Nedodržení léčebného režimu kontroloři odhalili v 3391 případech, za což hrozí až úplné odebrání nemocenských dávek.

Kontroly probíhají buď na základě výběru zaměstnanců České správy sociálního zabezpečení, ale podnět ke kontrole může přijít také od zaměstnavatele nebo od doktora (právě zaměstnavatelé proplácejí první dva týdny nemoci místo státu). Zaměstnanci úřadu se při kontrole musí prokázat „průkazem kontrolora“, nemocní jsou povinni jim kontrolu umožnit.

Lidé také musí ošetřujícímu lékaři nahlásit adresu místa pobytu v době dočasné pracovní neschopnosti. Toto místo musí být označené jmenovkou a mít funkční zvonek.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy