reklama
 
 

Komerční banka vylepšila internetové bankovnictví, chystá i změnu přihlášení

5. 5. 2018 16:30
Klienti by měli ocenit zejména vylepšení nejvyužívanější funkce - přehledu plateb.

Praha - Komerční banka spustila modernizované internetové bankovnictví MojeBanka pro občany. "Hlavní slovo při modernizaci i při výběru nejužitečnějších novinek měli naši klienti," říká Mojmír Prokop, manažer distribučních kanálů, klientského výzkumu, marketingu a komunikace KB.

Lidé podle něj ocení zejména vylepšení nejvyužívanější funkce - přehledu plateb. Ten nově zobrazuje všechny platby, a to i ty uskutečněné v aktuální den (včetně dosud nezaúčtovaných), pohromadě v jednom přehledu snadno dostupném z úvodní stránky.

Stejným způsobem se zobrazují i platby čekající na zpracování v horizontu až 30 dnů, například trvalé příkazy, inkasa nebo splátky úvěrů. "V tuto chvíli se jedná o jakýsi předstupeň pro sofistikovanější predikci s umělou inteligencí. Cílem je, aby se klientům již nestalo, že nějakou důležitou informaci o platbě přehlédnou jen proto, že ji aktivně nehledali," vysvětluje Prokop.

Výrazně jednodušší a přehlednější je podle něj také samotná úvodní stránka s přehledem produktů, které má klient v rámci celé skupiny Komerční banky. Nově byla do kontaktů doplněna fotografie bankovního poradce.

"Jsme první bankou, která v souvislosti se směrnicí PSD2 začlenila do internetového bankovnictví aplikaci třetí strany. Letos v březnu totiž Komerční banka zahájila spolupráci se společností Fakturoid a představila společnou službu pro podnikatele, kteří mohou vystavovat faktury přímo z prostředí internetového bankovnictví," říká mluvčí KB Pavel Zúbek.

Dodává, že banka letos chystá ještě další novinky. "Nejzásadnější z nich bude náhrada souborového certifikátu pro přihlášení do internetového bankovnictví za novou, pohodlnější a stejně bezpečnou metodu. Certifikát nahradíme mobilní aplikací KB Klíč, pomocí které se do svého internetového bankovnictví pohodlně přihlásíte," upřesňuje mluvčí.

Modernizací svého internetového bankovnictví reaguje KB i na trend, s nímž v posledních letech přišly nové banky jako Air Bank, Equa nebo mBank. Nový internetbanking spustily loni i ČSOB nebo Raiffeisenbank. Zcela nový systém zavádí Česká spořitelna - zatím ho testuje, do ostrého provozu by měl přijít letos na jaře.

autor: pk | 5. 5. 2018 16:30

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama