Komerční banka vylepšila internetové bankovnictví, chystá i změnu přihlášení

pk pk
5. 5. 2018 16:30
Klienti by měli ocenit zejména vylepšení nejvyužívanější funkce - přehledu plateb.
Klikněte pro kompletní zobrazení.
Klikněte pro kompletní zobrazení. | Foto: KB

Praha - Komerční banka spustila modernizované internetové bankovnictví MojeBanka pro občany. "Hlavní slovo při modernizaci i při výběru nejužitečnějších novinek měli naši klienti," říká Mojmír Prokop, manažer distribučních kanálů, klientského výzkumu, marketingu a komunikace KB.

Lidé podle něj ocení zejména vylepšení nejvyužívanější funkce - přehledu plateb. Ten nově zobrazuje všechny platby, a to i ty uskutečněné v aktuální den (včetně dosud nezaúčtovaných), pohromadě v jednom přehledu snadno dostupném z úvodní stránky.

Internetové bankovnictví Komerční banky.
Internetové bankovnictví Komerční banky. | Foto: KB

Stejným způsobem se zobrazují i platby čekající na zpracování v horizontu až 30 dnů, například trvalé příkazy, inkasa nebo splátky úvěrů. "V tuto chvíli se jedná o jakýsi předstupeň pro sofistikovanější predikci s umělou inteligencí. Cílem je, aby se klientům již nestalo, že nějakou důležitou informaci o platbě přehlédnou jen proto, že ji aktivně nehledali," vysvětluje Prokop.

Výrazně jednodušší a přehlednější je podle něj také samotná úvodní stránka s přehledem produktů, které má klient v rámci celé skupiny Komerční banky. Nově byla do kontaktů doplněna fotografie bankovního poradce.

"Jsme první bankou, která v souvislosti se směrnicí PSD2 začlenila do internetového bankovnictví aplikaci třetí strany. Letos v březnu totiž Komerční banka zahájila spolupráci se společností Fakturoid a představila společnou službu pro podnikatele, kteří mohou vystavovat faktury přímo z prostředí internetového bankovnictví," říká mluvčí KB Pavel Zúbek.

Dodává, že banka letos chystá ještě další novinky. "Nejzásadnější z nich bude náhrada souborového certifikátu pro přihlášení do internetového bankovnictví za novou, pohodlnější a stejně bezpečnou metodu. Certifikát nahradíme mobilní aplikací KB Klíč, pomocí které se do svého internetového bankovnictví pohodlně přihlásíte," upřesňuje mluvčí.

Modernizací svého internetového bankovnictví reaguje KB i na trend, s nímž v posledních letech přišly nové banky jako Air Bank, Equa nebo mBank. Nový internetbanking spustily loni i ČSOB nebo Raiffeisenbank. Zcela nový systém zavádí Česká spořitelna - zatím ho testuje, do ostrého provozu by měl přijít letos na jaře.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy