Podpis v práci nepomůže. Pět situací, kdy musí i zaměstnanci podat daňové přiznání

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
15. 2. 2019 6:37
Za většinu zaměstnanců vyřizují roční daňové záležitosti mzdové účetní ve firmách. V některých případech, a je jich čím dál tím více, si ale musejí daně řešit sami. Přečtěte si, zda se tato povinnost netýká právě vás.
Foto: Jan Langer

Pozor na termíny

Do 15. února zaměstnanci podávají žádost o provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění za zdaňovací období 2018. Zároveň do tohoto data zaměstnanci odevzdávají do mzdové účtárny všechny
podklady nezbytné pro uplatnění odečitatelných položek a slev na dani.

Pokud ale například pracují pro více zaměstnavatelů současně nebo mají příjmy z pronájmu nemovitostí, musí takzvaný růžový formulář na finanční úřad odevzdat sami.

O tom, že budete sami podávat daňové přiznání, informujte svého zaměstnavatele. Ve mzdové účtárně vám vystaví dokument zvaný Potvrzení o zdanitelných příjmech, který bude podkladem k růžovému formuláři.

  • A jaké jsou ony situace, kdy si musí daňové přiznání i jako zaměstnanci podat sami?
 

Právě se děje

před 22 minutami

USA mají podle Trumpa v hledáčku třetího muže Islámského státu

Spojené státy vědí, kde se nachází třetí nejvyšší velitel samozvaného Islámského státu (IS) z doby, kdy organizaci vedl nyní už zneškodněný abú Bakr Bagdádí. Šéf Bílého domu to dnes podle agentury Reuters řekl při debatě po projevu v Ekonomickém klubu v New Yorku.

"Bedlivě pozorujeme jeho třetího muže," řekl Trump, aniž by prozradil identitu nového terče. "Jeho trojka má velký problém, protože i o něm víme, kde je," dodal americký prezident.

Vůdce teroristické organizace Bagdádí zemřel 27. října při operaci americké speciální jednotky na severu Sýrie, když na útěku odpálil nálože na svém těle. Od Bagdádího smrti se USA snaží zamezit opětovnému vzkříšení IS a zaměřují se na možné nástupce, přívržence a příbuzné bývalého vůdce organizace.

Zdroj: ČTK
Další zprávy