Podpis v práci nepomůže. Pět situací, kdy musí i zaměstnanci podat daňové přiznání

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
15. 2. 2019 6:37
Za většinu zaměstnanců vyřizují roční daňové záležitosti mzdové účetní ve firmách. V některých případech, a je jich čím dál tím více, si ale musejí daně řešit sami. Přečtěte si, zda se tato povinnost netýká právě vás.
Foto: Jan Langer

Pozor na termíny

Do 15. února zaměstnanci podávají žádost o provedení ročního zúčtování záloh na daň a daňové zvýhodnění za zdaňovací období 2018. Zároveň do tohoto data zaměstnanci odevzdávají do mzdové účtárny všechny
podklady nezbytné pro uplatnění odečitatelných položek a slev na dani.

Pokud ale například pracují pro více zaměstnavatelů současně nebo mají příjmy z pronájmu nemovitostí, musí takzvaný růžový formulář na finanční úřad odevzdat sami.

O tom, že budete sami podávat daňové přiznání, informujte svého zaměstnavatele. Ve mzdové účtárně vám vystaví dokument zvaný Potvrzení o zdanitelných příjmech, který bude podkladem k růžovému formuláři.

  • A jaké jsou ony situace, kdy si musí daňové přiznání i jako zaměstnanci podat sami?
 

Právě se děje

před 43 minutami

ÚOHS povolil vstup francouzského investora do on-line supermarketu Rohlik.cz

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil vstup francouzského investora Partech Partners SAS do společnosti Velká Pecka, která provozuje on-line supermarket Rohlik.cz. Úřad o tom informoval ve čtvrtek v tiskové zprávě.

"K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází zejména v oblasti on-line maloobchodního prodeje potravinářského a nepotravinářského zboží denní potřeby," uvedl úřad ve zprávě. Francouzská společnost bude firmu kontrolovat společně s jejím většinovým majitelem Tomášem Čuprem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy