reklama
 
 

Kaufland si stanovil minimální mzdu. Nikdo nedostane méně než 24 tisíc

3. 12. 2018 14:14
Obchodní řetězec Kaufland zavedl interní minimální mzdu. Každý zaměstnanec bude od března příštího roku za práci na plný úvazek brát alespoň 24 tisíc hrubého.

Minimální interní mzda 24 tisíc hrubého při plném úvazku platí od června pro všechny zaměstnance na prodejně. Od prvního března příštího roku začne mzda platit pro všechny pracovníky řetězce. Tedy i skladníky, lidi pracující v masozávodě i na centrále.

Vyšší mzda není jediný bonus, na který se mohou zaměstnanci těšit. "Rozhodli jsme se dát našim zaměstnancům na prodejnách o vánočních svátcích jeden den placeného volna," uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl.

Kaufland není první řetězec, který v poslední době skokově zvýšil mzdy. Například konkurenční Albert od příštího ledna zvyšuje mzdy provozních zaměstnanců v průměru o 17 procent. Minimální navýšení bude činit šest procent, řetězec ovšem průměrnou mzdu neuvedl. V inzerátech, které lákají nové prodavače a prodavačky do pražských prodejen, sliboval nástupní mzdu 21 700 korun. Zatímco Kaufland připravil jeden den placeného volna, Albert má pro své zaměstnance jednorázový bonus ve výši tří tisíc.

Konkurenční diskonty Lidl zvýšily letos od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, v Praze na 29 000 korun. Podle údajů portálu Platy.cz činil v létě průměrný plat prodavače 17 477 korun. Podle pracovního portálu Profesia.cz je průměrná mzda skladníka 20 694 korun.

autor: Ondřej Neufus | 3. 12. 2018 14:14

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama