Kam investovat sto tisíc, abyste vydělali i v nejisté době. Zeptali jsme se expertů

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
29. 8. 2019 7:05
Jen tak nechat ležet našetřených sto tisíc korun doma nebo na běžném účtu v bance není úplně ideální řešení. Úroky jsou minimální, inflaci nepokryjí, zhodnocení je nulové. Co tedy s nimi, kam je uložit, aby i v sílící ekonomické nejistotě aspoň trochu vydělaly? Zeptali jsme se ekonomických analytiků.
Foto: Českomoravský beton, a.s.

Malá nemovitost

Markéta Šichtařová, Nextfinance: Doba podobným investicím nepřeje. Obecně se pohybujeme ve velmi nízkovýnosovém prostředí. Většina investic, která se tradičně pojí s takto relativně nízkými obnosy, nedokáže ani pokrýt inflaci. A abychom investovali do něčeho, co inflaci s vysokou pravděpodobností pokryje, potřebovali bychom peněz víc.

Můžeme na to tedy jít dvojím způsobem:

  • Buď budeme vysloveně vyhledávat riziko, což by při takto poměrně nízké investici odpovídalo kupříkladu koupi nějakých kryptoměn nebo jiných netradičních investic.
  • Anebo pokud chceme investovat konzervativně, což bude chtít drtivá většina lidí, snažila bych se otočit "nevýhodu" nízkoúrokového prostředí ve svou výhodu. Tedy k oněm 100 tisícům bych si přibrala ještě další úvěr, třeba dalších 100 až 200 tisíc, a za to koupila nějakou drobnou nemovitost: třeba garáž v okresním městě k pronájmu.

Nedá se ale počítat s tím, že pokud bych se uchýlila k něčemu "standardnímu" typu bankovní úvěr, že se mi peníze reálně zhodnotí a překonají inflaci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

ČTÚ chce kvůli omezené konkurenci regulovat trh mobilních dat, operátoři s tím nesouhlasí

Český telekomunikační úřad se chystá příští rok regulovat trh mobilních dat, protože na něm shledal omezenou konkurenci. Hodlá proto O2, T-Mobilu a Vodafonu uložit povinnost umožnit přístup k jejich velkoobchodním mobilním službám virtuálním operátorům za regulovanou cenu. Uvedli to zástupci ČTÚ na dotaz ČTK. Operátoři s výsledky analýzy nesouhlasí. Podle nich nereflektuje nejnovější vývoj na trhu. Regulace by platila po notifikaci Evropskou komisí, která by měla být hotova do poloviny příštího roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy