Kam investovat sto tisíc, abyste vydělali i v nejisté době. Zeptali jsme se expertů

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
29. 8. 2019 7:05
Jen tak nechat ležet našetřených sto tisíc korun doma nebo na běžném účtu v bance není úplně ideální řešení. Úroky jsou minimální, inflaci nepokryjí, zhodnocení je nulové. Co tedy s nimi, kam je uložit, aby i v sílící ekonomické nejistotě aspoň trochu vydělaly? Zeptali jsme se ekonomických analytiků.
Foto: iStock

Nad úsporami se nejdřív zamyslete

Nestačí jen chtít investovat.

  • Zcela zásadní je délka horizontu, tedy doba, po kterou může investor prostředky postrádat.
  • Dále je nutné znát účel, ke kterému budou jednou peníze využity.
  • Také je zapotřebí zvážit, jak pravděpodobná bude situace, kdy na prostředky sáhnete dřív, než byl plán.

"A samozřejmě záleží na tom, jaká je jeho výše rezerv a závazků a jak velkou má investor toleranci k riziku, tedy jak velký pokles hodnoty úspor emocionálně ustojí," dodává poradce Josef Uchytil.

A doporučuje: "Než spekulovat a s vidinou dvouciferných ročních výnosů riskovat větší než malou ztrátu, diverzifikujte."

  • Než jednotlivé akcie, raději podílový fond. Než všechny peníze do nemovitostí, raději do více různých aktiv, která se v různých fázích hospodářského cyklu chovají různě.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň je nehoda, jezdí se jedním pruhem

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela v pondělí časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Provoz jedním jízdním pruhem byl obnoven po šesté hodině ranní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy