Kam investovat sto tisíc, abyste vydělali i v nejisté době. Zeptali jsme se expertů

Kateřina Hovorková Kateřina Hovorková
29. 8. 2019 7:05
Jen tak nechat ležet našetřených sto tisíc korun doma nebo na běžném účtu v bance není úplně ideální řešení. Úroky jsou minimální, inflaci nepokryjí, zhodnocení je nulové. Co tedy s nimi, kam je uložit, aby i v sílící ekonomické nejistotě aspoň trochu vydělaly? Zeptali jsme se ekonomických analytiků.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Naspořit si sto tisíc korun je celkem úspěch. Zvlášť pokud si uvědomíme, že téměř polovina pracovně aktivních Čechů žije od výplaty k výplatě, jak nedávno zjistil průzkum společnosti MetLife.

Ovšem pro ekonomy je to z pohledu investice "nic moc" suma. A tak je podle nich otázka, jak s penězi naložit, dost těžká. "Je to vlastně stejné, jako kdybyste se mezi dveřmi ptali svého nového praktického lékaře, jaké léky by vám předepsal bez vyšetření, bez znalostí rodinné anamnézy, bez stanovení diagnózy," říká například Josef Uchytil, poradce Partners.

  • Ne vždy ale lidé potřebují lékaře a vyšetření. Proto se na otázku Aktuálně.cz pokusili oslovení odborníci na následujících kartách přece jen odpovědět. 
 

Právě se děje

Další zprávy