K vlně zlevňování hypoték se přidala i Česká spořitelna

Petr Kučera Petr Kučera
8. 4. 2010 14:48
Hypotéky jsou nejlevnější za dva roky. Vybrat si můžete i zcela nové druhy

Praha - K nejnovější vlně zlevňování hypoték se dnes přidala i Česká spořitelna. Úrokové sazby u pětiletých fixací snížila o 0,2 procentního bodu, nově tak začínají na 4,99 % p. a. a při využití další slevy dokonce na 4,49 %. Nabídka zatím není časově omezena.

Na sazbu 4,49 % lze dosáhnout při využití Ideální hypotéky s úrokovým zvýhodněním, kterou Česká spořitelna nabízí už od loňského podzimu. Zvýhodnění činí jeden procentní bod na polovinu úvěru, dosáhne však nejvýše 1,5 milionu korun.  Klient si musí povinně zřídit pojištění schopnosti splácet a v době splatnosti nesmí odejít k jiné bance, jinak musí úrokové zvýhodnění vrátit. Podmínkou je minimálně dvacetiletá splatnost. 

Nižší sazby nebo dočasné slevy v posledních týdnech nabídly například i Komerční banka, mBank, GE Money Bank, ČSOB či Wüstenrot hypoteční banka. Zcela nový produkt pak představily UniCredit Bank nebo Raiffeisenbank (podrobnosti jsme přinesli minulý týden v tomto článku).

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Hypotéky mění tvář. A jsou nejlevnější za dva roky
Za levnější hypotékou odešla od banky jen sedmina lidí
Státní podporu spoření nezrušíme. Naopak, zní z ODS

Kromě zcela nových klientů se tak může radovat i zhruba padesát tisíc lidí, kterým letos končí fixace hypotéky. Mají nečekanou šanci platit v dalších letech méně, než ještě na začátku roku čekali. Hypotéky sice zůstávají výrazně dražší než před pěti lety, nicméně poprvé po dvou letech teď úrokové sazby zamířily opět výrazněji dolů.

Vedle nižších sazeb čekají na zájemce i nové druhy hypoték. Možnost pohyblivé úrokové sazby nebo takzvané spořicí hypotéky sice nejsou na českém trhu úplnou novinkou, dosud je však nabízelo jen minimum bank (další informace najdete v samostatném článku).

Foto: Aktuálně.cz
Čtěte také:
Výhodnější než spořicí účet. Poznejte novou hypotéku
Končí vám fixace hypotéky? Nečekejte na dopis z banky
Spočítejte si, kdy se vyplatí refinancování hypotéky
 

Právě se děje

před 38 minutami

Hanzlíčkovou dělila od olympiády jediná výhra

Jediné vítězství dělilo zápasnici Adélu Hanzlíčkovou od postupu na olympijské hry do Tokia. Bronzová medailistka z dubnového mistrovství Evropy prohrála na světové kvalifikaci v Sofii v semifinále váhové kategorie do 68 kilogramů s domácí Bulharkou Mimi Christovovou.

Sedmadvacetiletá česká reprezentantka v prvním kole položila na lopatky Mexičanku Ambar Garnicaovou, stejným způsobem si pak poradila také s Irinou Ringaciovou z Moldavska. Ve čtvrtfinále na ni nestačila ani Litevka Danute Domikaityteová.

V rozhodujícím utkání ale Hanzlíčková, jediná zástupkyně českého zápasu na minulých OH v Riu de Janeiro, nestačila na loňskou mistryni Evropy z nižší kategorie do 65 kg. Christovová ji porazila desetibodovým rozdílem a postup do finále jí zároveň vynesl olympijskou účast.

před 1 hodinou

Skotská národní strana je blízko vítězství ve volbách do parlamentu, většinu nemá jistou

Skotská národní strana (SNP), která usiluje o nezávislost na Británii, je na cestě k jasnému vítězství ve volbách do parlamentu v Edinburghu. Podle analytiků ale zřejmě nezíská většinu křesel, která by jí umožnila prosadit plán na uspořádání nového referenda o samostatnosti v roce 2023. Sčítání hlasů ze čtvrtečních voleb zatím postupuje pomalu a konečné výsledky se čekají nejdříve v sobotu.

Volební komise zatím určily obsazení 42 z celkem 129 poslaneckých míst ve skotském parlamentu, 35 z nich připadne SNP. K získání většiny je potřeba 65 křesel. Svůj mandát pohodlně obhájila šéfka SNP a skotská první ministryně Nicola Sturgeonová, která v Glasgow porazila labouristu Anase Sarwara.

Předpovídat konečné výsledky je zatím velice složité, protože ve Skotsku se volí velmi komplikovaným způsobem. Větší část poslanců určí vítězství v některém ze 73 volebních obvodů, zbylých 56 zákonodárců je voleno poměrným volebním systémem v osmi regionech. Každý volič má dva hlasy - prvním volí poslance ve svém volebním obvodu a druhým volí sedmičlennou kandidátku politické strany ve svém regionu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy