Jízdenky mezi krajskými městy jen za korunu. Zelené autobusy lákají na další slevu

Petr Kučera Petr Kučera
4. 10. 2017 16:06
Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Firma se tím snaží přilákat více cestujících.
Pojede víc lidí? (ilustrační foto)
Pojede víc lidí? (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Německý dopravce FlixBus dočasně nabízí některé jízdenky za symbolickou jednu korunu. Jde o přímé spoje v rámci České republiky - tedy vnitrostátní linky spuštěné letos v létě mezi Prahou a Brnem, Plzní, Libercem, Karlovými Vary nebo Českými Budějovicemi.

Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Podle informací na facebookové stránce "zelených autobusů" je k dispozici celkem 50 tisíc jízdenek pro cesty v období ode dneška do 30. listopadu. Akci lze využít jen dva dny, tedy nejpozději 5. října, a to do vyprodání kapacity.

Autobusy FlixBusu zatím podle dostupných informací jezdí výrazně méně zaplněné než konkurenční RegioJet, přestože jsou - právě díky menšímu zájmu cestujících - obvykle levnější.

"Pokles cestujících nebo nějaký nepříznivý trend jejich vývoje jsme nezaznamenali," potvrzuje i mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. "Snažíme se, abychom byli pro zákazníky dopravcem první volby s nejširším rozsahem služeb," dodává.

RegioJet od září nově nabízí vrácení části nebo celé ceny jízdenky při větším zpoždění i v případě, kdy nejde o vinu dopravce. Ondrůj připomíná, že také u žlutých autobusů lze využívat akční nabídky superlevných jízdenek - nyní například dvě jízdenky za cenu jedné do vybraných evropských měst.   

"S dosavadním zájmem cestujících jsme spokojeni, stejně tak s obsazeností linek, která setrvale stoupá," říká ředitel FlixBusu pro Českou republiku Pavel Prouza.

Cestující podle něj oceňují komfort při cestování, především dostatek místa, možnost vysunout sedadlo do uličky a rychlý internet. "Do konce roku připravujeme pro český trh další novinky, které oznámíme, až budeme připraveni je představit našim zákazníkům," dodává bez bližších podrobností.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Přihlaste se k našim newsletterům
Odhlásit se můžete kdykoliv.
Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ve Francii zatkli kvůli útoku v Nice třetího člověka

Ve Francii zatkli v souvislosti se čtvrtečním atentátem v Nice třetího člověka. Informovala o tom dnes televizní stanice BFM, podle níž byl muž vzat do vazby v pátek večer. Jde o 33letého muže, který byl v bydlišti předchozího zadrženého. V bazilice v Nice ve čtvrtek zabil nožem pachatel dvě ženy a jednoho muže. Podezřelým je jednadvacetiletý Tunisan, jehož policie při zásahu postřelila a nyní je ve vážném stavu v nemocnici.

Francouzská policie pátrá po případných komplicích nebo lidech, k nimž pachatel mohl patřit. Jako prvního zadržela 47letého muže, po něm pak muže ve věku 35 let a nyní dalšího, o dva roky mladšího. Nacházel se na adrese, kde byl zadržen druhý podezřelý. "Snažíme se objasnit jeho roli v tom všem," citovala agentura AFP svůj zdroj.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie hledá svědka nehody se čtyřmi mrtvými na Pardubicku

Policie hledá svědka tragické srážky dodávky s kamionem, při níž v pátek odpoledne mezi Chvojencem a Holicemi na Pardubicku zemřeli čtyři lidé. Řidič dodávky zřejmě předjížděl jiné auto a v protisměru se čelně střetl s kamionem. Řidiče předjížděného auta nyní policie hledá.

Přihlásit se jí může na linku 158 nebo na telefonní číslo 725 871 031. Uvedla to mluvčí policie Lenka Vilímková. Letos je to zřejmě nehoda s nejvyšším počtem obětí.

Nehoda se stala na silnici I/35, která je hlavním tahem z východních Čech na Moravu. Dodávka jela od Holic ve směru na Chvojenec a Hradec Králové. Po srážce zahynuli v dodávce čtyři muži, další dva muži utrpěli zranění a záchranáři je převezli do nemocnice v Hradci Králové. Mezi mrtvými je i řidič dodávky. Řidiči kamionu se nic nestalo, alkohol ani požití drog u něj policisté nezjistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy