Jízdenky mezi krajskými městy jen za korunu. Zelené autobusy lákají na další slevu

Petr Kučera Petr Kučera
4. 10. 2017 16:06
Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Firma se tím snaží přilákat více cestujících.
Pojede víc lidí? (ilustrační foto)
Pojede víc lidí? (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Německý dopravce FlixBus dočasně nabízí některé jízdenky za symbolickou jednu korunu. Jde o přímé spoje v rámci České republiky - tedy vnitrostátní linky spuštěné letos v létě mezi Prahou a Brnem, Plzní, Libercem, Karlovými Vary nebo Českými Budějovicemi.

Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Podle informací na facebookové stránce "zelených autobusů" je k dispozici celkem 50 tisíc jízdenek pro cesty v období ode dneška do 30. listopadu. Akci lze využít jen dva dny, tedy nejpozději 5. října, a to do vyprodání kapacity.

Autobusy FlixBusu zatím podle dostupných informací jezdí výrazně méně zaplněné než konkurenční RegioJet, přestože jsou - právě díky menšímu zájmu cestujících - obvykle levnější.

"Pokles cestujících nebo nějaký nepříznivý trend jejich vývoje jsme nezaznamenali," potvrzuje i mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. "Snažíme se, abychom byli pro zákazníky dopravcem první volby s nejširším rozsahem služeb," dodává.

RegioJet od září nově nabízí vrácení části nebo celé ceny jízdenky při větším zpoždění i v případě, kdy nejde o vinu dopravce. Ondrůj připomíná, že také u žlutých autobusů lze využívat akční nabídky superlevných jízdenek - nyní například dvě jízdenky za cenu jedné do vybraných evropských měst.   

"S dosavadním zájmem cestujících jsme spokojeni, stejně tak s obsazeností linek, která setrvale stoupá," říká ředitel FlixBusu pro Českou republiku Pavel Prouza.

Cestující podle něj oceňují komfort při cestování, především dostatek místa, možnost vysunout sedadlo do uličky a rychlý internet. "Do konce roku připravujeme pro český trh další novinky, které oznámíme, až budeme připraveni je představit našim zákazníkům," dodává bez bližších podrobností.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Přihlaste se k našim newsletterům
Odhlásit se můžete kdykoliv.
Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy