reklama
 
 

Jízdenky mezi krajskými městy jen za korunu. Zelené autobusy lákají na další slevu

4. 10. 2017 16:06
Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Firma se tím snaží přilákat více cestujících.

Praha - Německý dopravce FlixBus dočasně nabízí některé jízdenky za symbolickou jednu korunu. Jde o přímé spoje v rámci České republiky - tedy vnitrostátní linky spuštěné letos v létě mezi Prahou a Brnem, Plzní, Libercem, Karlovými Vary nebo Českými Budějovicemi.

Podmínkou je použití mobilní aplikace FlixBusu. Podle informací na facebookové stránce "zelených autobusů" je k dispozici celkem 50 tisíc jízdenek pro cesty v období ode dneška do 30. listopadu. Akci lze využít jen dva dny, tedy nejpozději 5. října, a to do vyprodání kapacity.

Autobusy FlixBusu zatím podle dostupných informací jezdí výrazně méně zaplněné než konkurenční RegioJet, přestože jsou - právě díky menšímu zájmu cestujících - obvykle levnější.

"Pokles cestujících nebo nějaký nepříznivý trend jejich vývoje jsme nezaznamenali," potvrzuje i mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj. "Snažíme se, abychom byli pro zákazníky dopravcem první volby s nejširším rozsahem služeb," dodává.

RegioJet od září nově nabízí vrácení části nebo celé ceny jízdenky při větším zpoždění i v případě, kdy nejde o vinu dopravce. Ondrůj připomíná, že také u žlutých autobusů lze využívat akční nabídky superlevných jízdenek - nyní například dvě jízdenky za cenu jedné do vybraných evropských měst.   

"S dosavadním zájmem cestujících jsme spokojeni, stejně tak s obsazeností linek, která setrvale stoupá," říká ředitel FlixBusu pro Českou republiku Pavel Prouza.

Cestující podle něj oceňují komfort při cestování, především dostatek místa, možnost vysunout sedadlo do uličky a rychlý internet. "Do konce roku připravujeme pro český trh další novinky, které oznámíme, až budeme připraveni je představit našim zákazníkům," dodává bez bližších podrobností.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas další aktuality a rady! Osobní finance Aktuálně.cz.

Přihlaste se k našim newsletterům
Odhlásit se můžete kdykoliv.
Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází ke sbírání a zpracování osobních údajů. Více informací o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE.

autor: Petr Kučera | 4. 10. 2017 16:06

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama