Hypotéky opět překonaly rekord. Sazby jsou nejníže v historii, zájem překonává loňský rok

Petr Kučera Petr Kučera
20. 7. 2016 5:30
Průměrná splátka úvěru ve výši jednoho milionu korun na dvacet let klesla poprvé v historii pod pět tisíc korun měsíčně.
Průměrná sazba nově sjednaných hypoték
Průměrná sazba nově sjednaných hypoték | Foto: Fincentrum Hypoindex

Praha – Průměrná sazba hypoték v červnu klesla na 1,87 procenta a opět tak snížila dosavadní rekord, který držel letošní květen s 1,89 procenta. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která vychází ze skutečných hodnot u nově sjednaných smluv včetně refinancování.

Průměrná splátka úvěru ve výši jednoho milionu korun na dvacet let klesla poprvé v historii pod pět tisíc korun měsíčně, konkrétně na 4999 korun. V srpnu roku 2008, kdy průměrná sazba dosahovala 5,82 procenta, byla průměrná splátka milionové hypotéky o více než dva tisíce korun vyšší.

Červen potvrdil, že letošní zájem o hypotéky je také rekordní. Za první pololetí si přišlo do bank zařídit hypoteční úvěr 55 266 lidí v celkovém objemu za 106,705 miliardy korun. V prvním pololetí loňského roku si lidé sjednali 55 079 smluv v celkovém objemu za 90,685 miliardy korun. Právě loňský rok byl dosud rekordní, když překonal i čísla z roku 2007.

 

Právě se děje

Další zprávy