Hledá se Absurdita roku. Vyberte jednu z nominovaných

Petr Kučera Petr Kučera
5. 10. 2010 16:28
Sedm překážek, které zbytečně komplikují podnikání

Praha - Čtvrtý ročník ankety Absurdita roku už zná sedm nominací na vítěze. Pořadatelé z agentury Bison & Rose je vybrali z více než stovky návrhů.

Cílem akce je upozornit na překážky, které zbytečně komplikují podnikání. Řadu absurdních povinností, na něž soutěž upozornila, pak skutečně z právních předpisů zmizela.

Hlasovat můžete až do 24. října na webu soutěže.

Mezi sedmičkou nominovaných absurdit je i jedna, na níž upozornil online deník Aktuálně.cz. Týká se rozsahu povinných údajů na firemních webech (podrobněji v tomto článku).

Přehled nominací najdete v následující grafice.

Foto: Ondřej Besperát
Čtěte také:
Plaťte daně dřív, než je spočítáte. Ta absurdita skončí
Nová povinnost pro živnostníky: Už víte, co je to IČP?
Většina firem porušuje zákon. Přispějí státní pokladně?
 

Právě se děje

před 40 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy