Foto: Vzácná desetikoruna s Rašínem neměla vzniknout, ale existuje. Poslední československá mince

Iva Špačková Iva Špačková
3. 4. 2017 6:44
Desetikoruna s Aloisem Rašínem s datem 1993 vznikla buď omylem, přehnanou iniciativou, nebo schválně. Sběratelům se zatím dostávaly do rukou jen její padělky, nyní drží originál. Podívejte se, jak vypadá. Pro vstup do galerie klikněte na první snímek.
Foto: Jakub Plíhal

Unikátní Rašín

To je ona - desetikoruna s rokem ražby 1993 s portrétem Aloise Rašína, prvního československého ministra financí. Rašín stál za měnovou odlukou od Rakouska a díky této federální minci se stal i posledním symbolem, který v měnové oblasti obě části bývalého Československa spojoval.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy